Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Saulius Urbonas su Lietuvos kariuomene veda derybas dėl milijoninių investicijų

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas veda derybas su Lietuvos kariuomene dėl milijoninių investicijų Telšiams.

Ketvirtadienį Saulius Urbonas susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu Gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku, Sausumos pajėgų vadu brg. gen Valdemaru Rupšiu, Motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadu plk. ltn. Artūru Radvilu ir kitais Lietuvos kariuomenės atstovais. Tartasi dėl galimybės Žemaitijos sostinėje įsteigti naują Motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ batalioną. Investicijos siektų apie 20 milijonų eurų.

Ketvirtadienį Saulius URBONAS susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku (viduryje), Motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadu plk. ltn. Artūru Radvilu (kairėje) ir kitais Lietuvos kariuomenės atstovais. 

Kariuomenė stiprina pajėgas

Atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus šių metų sausio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose įsteigtas naujas vienetas – motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“. Brigados pavadinimu siekiama pagerbti kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą.

Jau 2017-aisiais metais brigadoje „Žemaitija“ planuojama pradėti formuoti du naujus batalionus. Dėl galimybės plėtrą vykdyti mūsų mieste aukščiausi Lietuvos kariuomenės vadovai ketvirtadienį atvyko pas Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorių Saulių Urboną.

Įsikurtų kariniame miestelyje

Lietuvos kariuomenę motorizuotą pėstininkų brigados „Žemaitija“  plėtrai domina 10-15 ha laisvo sklypo skyrimo galimybės Krašto gynybai ir valstybinės sienos apsaugai (plyno lauko investicija) Telšių mieste.

Telšių rajono savivaldybė turi ką pasiūlyti – Telšių buvusio karinio miestelio teritoriją. Saulius Urbonas Lietuvos kariuomenės vadą gen. ltn. Joną Vytautą Žuką, Sausumos pajėgų vadą brg. gen Valdemarą Rupšį ir kitus Lietuvos kariuomenės atstovus supažindino su sklypo infrastruktūra ir perspektyvomis.

„Teritorija atitinka mūsų lūkesčius,“ – teigia Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas. Infrastrūktūra kariniame miestelyje būtų įrengta per kelerius metus, iki tol pėstininkai laikinai apsistotų Klaipėdoje.

Situacija Telšiuose tenkina kariuomenę

„Pirmiausia noriu užbėgti galimoms interpretacijoms už akių – naujasis objektas nekeltų jokios grėsmės, buvusio karinio miestelio teritorijoje būtų ruošiami pėstininkai,“ – informuoja Saulius Urbonas.

Buvusio karinio miestelio teritorijoje būtų statomos kareivinės, saugyklos, sandėliai, garažai, teoriniams mokymams ir praktinėms pratyboms skirti pastataiįrengtas mini stadionas ir t.t.

Lietuvos kariuomenės plėtra Žemaitijos sostinėje būtų naudinga visam rajonui, investicijos siektų apie 20 mln. eurų, būtų įsteigtos darbo vietos įvairios kvalifikacijos darbuotojams.

„Antrosios motorizuotosios pėstininkų brigados steigimas Vakarų Lietuvoje yra dar vienas žingsnis siekiant sustiprinti mūsų šalies gynybinę galią, o svarbiausia, kad tokia milžiniška investicija būtų be galo reikšminga Telšių rajonui,“ – sako Saulius Urbonas.

Rajone apsigyventų pėstininkų šeimos nariai, jie pirktų ar nuomotų nekilnojamąjį turtą, vestų vaikus į darželius ir mokyklas, mokėtų mokesčius į savivaldybės biudžetą ir pan. 

„Mes neturime vaikytis to, kas madinga, ar daryti tai, kas neduotų naudos rajonui, tad būtina ieškoti galimybių efektyviam buvusio karinio miestelio teritorijos pritaikymui. Regis, mums tai gali pavykti,“ – sako derybas su Lietuvos kariuomene toliau vedantis Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

********

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos (SP) yra didžiausia kariuomenės dalis, skirta Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai. SP yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės reguliariųjų pajėgų dalis, pavaldi Lietuvos kariuomenės vadui. 

Sausumos pajėgų tikslas - parengti SP karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, gebančius dalyvauti tarptautinėse operacijose. 

Atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus  2016 m. sausio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose įsteigtas naujas vienetas - motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija". Antroji Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų brigada įsteigta Seimo sprendimu, pasiūlius Valstybės gynybos tarybai. Naujosios brigados štabas veikia Klaipėdoje. Brigadai priskirti ir du šiuo metu veikiantys Sausumos pajėgų batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėdoje) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų (Tauragės r.).

Per 2016 m. brigadą planuojama papildyti ir tiesiogiai jos štabui pavaldžiomis štabo ir ryšių kuopomis, o 2017 m. planuojama pradėti formuoti ir dvi naujas kuopas - žvalgybos, aprūpinimo bei Artilerijos batalioną. Naujosios brigados užduotys tokios pačios, kaip ir šiuo metu jau veikiančios „Geležinio Vilko" brigados - saugoti ir ginti sausumos teritoriją, vykdyti gynybines ar puolamąsias užduotis.

Brigados kareivių pagrindą sudarys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Vadovaujantis ir aukštesnės kvalifikacijos personalas - kareiviai, seržantai, puskarininkiai ir karininkai - bus skiriami iš profesinės karo tarnybos karių.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" formavimą planuojama baigti iki 2021 metų.

Naujoji brigada pavadinta „Žemaitijos" vardu, taip siekiant pagerbti kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą. Anksčiau taip pat buvo vadinama ir 1999-2004 m. veikusi motorizuotoji pėstininkų brigada, kuri 2002 m. buvo reorganizuota į Vakarų karinę apygardą ir 2004 m. panaikinta.

 

Telšių rajono savivaldybės administracijos inf. 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra