Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Saulius Urbonas – apie kartu su Latvija parengtus projektus

Su kaimynine Latvija bendradarbiaujanti Telšių rajono savivaldybės administracija (toliau – Administracija) pateikė vertinti keturias projektų paraiškas.

Keliems projektams įgyvendinti bus skiriama lėšų, paaiškės šių metų pabaigoje arba 2017-ųjų pradžioje.

Apie suplanuotus darbus pasakoja Administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Planuojama tęsti Masčio ežero pakrantės rekonstrukciją

Pagal vieną iš parengtų projektų numatyta toliau vystyti infrastruktūrą Masčio ežero pakrantėje.„Masčio ežero pakrantė – vienas iš labiausiai lankomų objektų rajone. Šiuo metu rekonstruota tik dalis pakrantės,  tačiau turime viziją palaipsniui takais apjuosti visą ežerą.  Parengėme projektą, pagal kurį planuojame įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką pagal Masčio ežerą nuo Žemaičių muziejaus „Alka“ iki Žemaitijos kaimo ekspozicijos,“ – informuoja Administracijos direktorius Saulius Urbonas. Taip pat numatyta įrengti apšvietimą, prieplauką ir apsisukimo aikštelę, dviračių stovus, šiukšliadėžes, suoliukus, informacinius stendus bei tiltelius.

Minėti darbai numatyti kartu su Latvijos Grobinos savivaldybe įgyvendinant projektą „Darnus turizmas Lietuvos ir Latvijos pasienio regionuose: bendri veiksmai siekiant sukurti infrastruktūrą ir naujas turizmo paslaugas“.

Latvijos Grobinos savivaldybė pagal šį projektą taip pat gerins infrastruktūrą gyventojų pamėgtose vietose.  Bendra minėto vertė – 929 235,01 eurų.

Varniuose teiktų analogų neturinčią paslaugą

Antrasis, su Latvijos Jaunjelgavos savivaldybe parengtas projektas – „Lankytojų skaičiaus padidėjimas Telšių ir Selijos regionuose sukūrus naują bendrą paslaugą „Dialogas tyloje ir tamsoje“ bei suradus naujus pažinimo būdus“.

Įgyvendinant projektą, planuojama rekonstruoti kultūros paveldo pastatą Jaunjelgavoje ir Vyskupo Motiejaus Valančiaus namą Varniuose.

„Suplanavome ne tik rekonstruoti Varnių Motiejaus Valančiaus namo pastatą, bet ir sukurti jame Baltijos šalyse analogų neturinčią paslaugą „dialogas tamsoje“,“ – informuoja Administracijos direktorius Saulius Urbonas, – „Ši paslauga suteiks galimybę pajausti, kaip neregiai gyvena reginčiųjų aplinkoje. Lankytojai visiškoje tamsoje bandys atlikti kasdienines veiklas: pasidaryti arbatos, gaminti maistą ir pan. Taip pat bus galima tapyti, lipdyti, šokti, groti paprastais muzikos instrumentais ir pan. Tikimasi, kad šia, nauja paslauga į Varnius pritrauksime įvairias vietos ir kitų miestų bendruomenes, mokytojus ir moksleivius bei kitas gyventojų grupes“.

Telšių rajono savivaldybės partnerio – Jaunjelgavos savivaldybėje bus sukurta panaši paslauga – „dialogas tyloje“, pritaikyta patirti kurčiųjų gyvenimą.

Minėto projekto vertė  – 975 197,05 eurų.

Trečiuoju projektu – dėmesys jaunimui

Kartu su Latvijos Jelgavos savivaldybe parengtas ir vertinimui pateiktas projektas „Kompleksiškas jaunimo įgūdžių ir kompetencijų gerinimas verslumui skatinti ir konkurencingumui darbo rinkoje didinti pasienio regione“.

„Jei gausime finansavimą šiam projektui, kapitaliai remontuosime pastato, esančio Plungės g. 29, Telšiuose, nenaudojamą palėpę – pritaikysime ją VšĮ Telšių jaunimo centro veiklai,“ – teigia Administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Patalpos bus skirtos susitikimams, mokymams, konsultacijoms, numatyti įrengti virtuvę ir kt. Pagal projektą taip pat numatyta organizuoti jaunimo susitikimus – kūrybines dirbtuves jaunimo erdvių įrengimui. Šiose dirbtuvėse dalyvautų po šešis jaunuolius iš Lietuvos ir Latvijos, jie atliktų sienų apdailą, sumontuotų lentynas bei vykdytų kitus darbus.

Įgyvendinant projektą, taip pat būtų organizuojamas Jaunimo verslo forumas, į kurį ketinama pakviesti iki 300 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos, taip pat vykdomos kitos, jaunimui skirtos veiklos.

Projekto vertė – 690 980,29 eurų.

Projektas švaresnei aplinkai

Dar vieną projektą – „Gyvenimas švarioje aplinkoje – geresnė ateitis!“, Telšių rajono savivaldybės administracija planuoja įgyvendinti su penkiomis savivaldybėmis iš Latvijos, Kauno miesto savivaldybės administracija, Kauno regiono plėtros agentūra bei Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Savivaldybės suplanavo valyti apleistas bei užterštas teritorijas.

Jei šiam projektui bus skiriamas finansavimas, Telšių rajono savivaldybės administracija išvalys užterštą gruntą buvusio karinio miestelio teritorijoje. Projekto vertė – 995 590,77 eurų.

Finansavimas minėtiems projektams skiriamas pagal Latvijos-Lietuvos tarpsieninio bendradarbiavimo programą 2014-2020 m.

Primename, kad paraiškų vertinimo rezultatai bus aiškūs šių metų pabaigoje arba ateinančių metų pradžioje.

Į Telšių rajono savivaldybės administraciją aptarti tolimesnio bendradarbiavimo atvyko Latvijos Jaunjelgavos savivaldybės atstovai.

Telšių rajono savivaldybės administracijos inf. 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra