Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą lengvatos

Telšių rajono savivaldybės taryba 2016 m. vasario 25 dieną patvirtino naujos redakcijos Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatų teikimo Telšių rajono gyventojams tvarkos aprašą (toliau – Tvarkos aprašas). Tvarkos apraše nustatytos lengvatų gavėjų kategorijos, lengvatų dydžiai, lengvatų teikimo sąlygos bei dokumentų pateikimo ir lengvatų įforminimo procedūros.

        Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvata (toliau – lengvata) – 50 proc. rinkliavos dydžio sumažinimas gali būti taikomas Telšių rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems daugiabučių namų butų savininkams, vienbučių gyvenamųjų namų savininkams, socialinio būsto nuomininkams, atitinkantiems Tvarkos apraše nustatytas sąlygas.
          Teisę į lengvatą turi vienas gyvenantis ir nedirbantis pensinio amžiaus asmuo arba asmuo, gaunantis išankstinę senatvės pensiją ar šalpos kompensaciją; vienas gyvenantis ir nedirbantis neįgalus asmuo, kuriam nustatytas 0-40 proc. darbingumo lygis; socialinių pašalpų gavėjai.
          Socialinių pašalpų gavėjams lengvata teikiama, jei socialinė pašalpa mokama 7 ir daugiau mėnesių per kalendorinius metus.
          Lengvata teikiama kalendoriniams metams ir tik vienam turto savininko būstui pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
         Lengvata netaikoma, jei paramos gavėjas nesumokėjo rinkliavos mokesčio už praėjusius metus; jei paramos gavėjas pateikė neteisingus duomenis dėl teisės į lengvatą nustatymo arba neteisėtai gavo lengvatą už praėjusius kalendorinius metus ir negrąžino permokos; jei būste gyvena kiti asmenys arba yra gyvenamąją vietą deklaravusių kitų asmenų; jei asmuo teisę į lengvatą įgijo einamųjų metų paskutinį ketvirtį.
         Dokumentai dėl lengvatos gavimo už einamuosius metus teikiami nuo kovo 1 d. iki gruodžio 10 d. Kompensacijų už šildymą, karštą ir geriamąjį vandenį gavėjai prašymus lengvatai gauti pateikia kartu su prašymu kompensacijoms pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą gauti. Socialinių pašalpų gavėjai prašymus dėl lengvatų gavimo pateikia III–IV ketvirtyje kartu su prašymu socialinei pašalpai gauti.Paramos gavėjai dėl lengvatų gavimo kreipiasi pagal deklaruotą gyvenamąją vietą: Varnių miesto ir kaimiškųjų seniūnijų gyventojai – į gyvenamosios vietos seniūniją, Telšių miesto gyventojai – į Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrių. Kartu su nustatytos formos prašymu pateikiami pareiškėjo asmens tapatybės dokumentas; nuosavybės teise turimo būsto dokumentas arba socialinio būsto nuomos sutartis; vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą einamųjų metų mokėjimo pranešimas. Su savimi turėti dokumentus, įrodančius mokėjimo patvirtinimą už praėjusius metus.  Prašymus dėl lengvatų gali pateikti globėjai, rūpintojai, įgalioti atstovai ar paslaugas asmens namuose teikiantys lankomosios priežiūros specialistai, kai dėl pateisinamų priežasčių asmuo negali kreiptis pats.

Telšių rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus
vedėjo pavaduotoja    
Dainora Gedmintienė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra