Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
 

Rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą lengvatos

Rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą lengvatos

     Telšių rajono savivaldybės taryba 2008 m. balandžio 24 dieną patvirtino Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatų teikimo Telšių rajono gyventojams tvarką. Tvarkoje nustatytos lengvatų gavėjų kategorijos, lengvatų dydžiai ir gavimo sąlygos bei dokumentų pateikimas.

  Pranešimus dėl 2008 metų rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo apmokėjimą gavo visi daugiabučių namų, butų, individualių namų valdų savininkai, kurių vardu atlikta butų ir valdų teisinė registracija, t.y. prievolė mokėti vietinę rinkliavą priklauso kiekvienam turto vienetui nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ir gyventojų skaičiaus. Todėl mokesčio dydis šiais metais ypač padidėjo vieniems gyvenantiems asmenims.

   Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvata – rinkliavos sumažinimas taikomas Telšių rajone gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims, kurie atitinka Tvarkoje nurodytas lengvatų gavimo sąlygas ir yra būsto savininkai arba socialinio būsto nuomininkai.

   100 proc. rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžio lengvata suteikta vienam ar kartu gyvenantiems asmenims, kuriems abiem yra 80 ir daugiau metų arba kartu gyvenantiems ir nedirbantiems pensinio amžiaus asmenims, iš kurių vienam yra 80 ir daugiau metų.

   50 proc. rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžio lengvatą gali gauti socialinių pašalpų gavėjai, kurių būste nėra kitų gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų – lengvata taikoma socialinės pašalpos gavimo laikotarpiu; vieni gyvenantys ir nedirbantys pensinio amžiaus asmenys arba asmenys, gaunantys išankstinę senatvės pensiją, kurių pajamos neviršija 855 litų per mėnesį (3 valstybės remiamų pajamų – 3 x 285); vieni ar kartu gyvenantys ir nedirbantys neįgalūs asmenys, netekę 60 ir daugiau procentų darbingumo; kartu gyvenantys pensinio amžiaus asmenys, kuriems abiem nustatytas nuolatinės slaugos poreikis.

   Teisę į 30 proc. rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžio lengvatą turi vieni gyvenantys asmenys, turintys išlaikytinių, kurių pajamos 1 šeimos nariui neviršija 427,50 litų per mėnesį (1,5 valstybės remiamų pajamų – 1,5 x 285).

   Dokumentus gauti lengvatai už 2008 m. reikia pateikti iki 2008 m. lapkričio 1 d., už kitus metus – iki einamųjų metų lapkričio 1 d. Įgijus teisę gauti lengvatą metams prasidėjus – per 2 mėnesius nuo aplinkybių, suteikiančių teisę einamaisiais metais gauti lengvatą, atsiradimo dienos. Socialinių pašalpų ir kompensacijų už šilumą, karštą ir šaltą vandenį gavėjai prašymus lengvatai gauti gali pateikti kartu su prašymu socialinei paramai pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymą gauti.

   Paramos gavėjai dėl lengvatų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą gavimo kreipiasi pagal deklaruotą gyvenamąją vietą: Varnių miesto ir kaimiškųjų seniūnijų gyventojai – į gyvenamosios vietos seniūniją, Telšių miesto gyventojai – į Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrių. Kartu su nustatytos formos prašymu pateikiami dokumentai, patvirtinantys būsto nuosavybės teisę arba socialinio būsto nuomos sutartį, pareiškėjo ir kitų kartu gyvenančių asmenų tapatybės dokumentai ir atitinkamai kiti teisę į lengvatą įrodantys dokumentai: neįgaliojo pažymėjimai ir (ar) slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos pažymos kopija, pensijos gavėjo pažymėjimas, pažymos apie per paskutinius 3 mėnesius gautas darbines pajamas, alimentus, išmokas (išskyrus iš Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Telšių skyriaus gunamas išmokas), kitas pajamas. Su savimi turėti pranešimą dėl gauto rinkliavos mokesčio.

     Prašymus dėl lengvatų gavimo gali pateikti globėjai, įgalioti atstovai ar paslaugas asmens namuose teikiantys lankomosios priežiūros specialistai, kai dėl pateisinamų priežasčių asmuo negali kreiptis pats.

     Lengvatos taikomos tik vienam turto savininko būstui.

    Lengvata netaikoma, jei besikreipiantis asmuo nesumokėjo rinkliavos mokesčio už praėjusius metus, jei nurodytais terminais nesikreipė su reikiamais dokumentais dėl lengvatos gavimo ir jei buvo pateikęs klaidingus duomenis ir dėl to neteisėtai įgijo teisę į lengvatą.

    Informaciją teikia gyvenamosios vietos kaimiškųjų seniūnijų socialiniai darbuotojai. Telšių m. gyventojams informacija teikiama telefonu 53-897.

Telšių rajono savivaldybės administracijos

Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus

vedėjo pavaduotoja   Dainora Gedmintienė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra