Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

PRIMENAME GYVENTOJAMS GYVŪNŲ LAIKYMO TAISYKLES

Dauguma augintinių šeimininkų savo keturkojus prižiūri tinkamai: skiria jiems pakankamai laiko, meilės ir finansinių išteklių. Tačiau praktikoje būna atvejų, kada pažeidžiamas  gyvūnų priežiūrą Lietuvoje reglamentuojantis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas. Gyvūnų laikymo Telšių rajone taisykles yra patvirtinusi ir Telšių rajono savivaldybė.

Telšių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyrius primena gyventojams svarbiausius Telšių rajono savivaldybėje galiojančių gyvūnų laikymo taisyklių punktus bei kitus dažniausiai pasitaikančius šunų priežiūros aspektus.

Šunų vedžiojimas viešose vietose

Pavojingi ir koviniai šunys bei jų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose vedžiojami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu, kiti šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose vedžiojami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Šunį vedantis asmuo turi užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.

Apibendrinant, šuo, neįrašytas į pavojingų ir kovinių šunų sąrašą, gali būti vedžiojamas ir be antsnukio, tačiau turi būti užtikrintas aplinkinių saugumas (ne tik žmonių, bet ir kitų gyvūnų) bei rimtis. Vedant šunį daugiabučio namo laiptine galioja aukščiau išvardyta tvarka.

Šunų priežiūra kaimiškose vietovėse

Galioja tos pačios taisyklės, kaip ir mieste. Šunys valkatauti po kaimą negali, o atsakomybė už tai tenka šuns savininkui.

Ekskrementų surinkimas

Gyvūnų laikymo taisyklės aiškiai reikalauja, kad gyvūno šeimininkas privalo nedelsdamas surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje. Šunų išmatų šalinimas iki šiol tebėra aptarinėjamas klausimas, tačiau Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija yra išaiškinusi, kad surinkti ekskrementai gali būti išmetami į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Voljero ir būdos įrengimas

Minėtose taisyklėse minima voljerų savybė – jie turi būti įrengti taip, jog šunys negalėtų iš jų iššokti ar kitu būdu pabėgti. Nors voljerų dydis neaptariamas savivaldybės skelbiamose taisyklėse, jį reguliuoja Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašas. Kiekvienam šuniui, priklausomai nuo svorio ir to, kiek kartų per dieną yra paleidžiamas pabėgioti, reikia nuo 4 iki 30 kvadratinių metrų ploto. Kai gyvūnai laikomi lauke, jie turi būti apsaugomi nuo nepalankių oro sąlygų (turėti būdą). Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas jei užtikrinama, kad šuo iš jos neišbėgs. Tokiu atveju matomoje vietoje turi būti pakabintas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu (pvz.: „Atsargiai, šuo!“), o prie uždaros žemės valdos vartų rekomenduojama įrengti skambutį valdos savininkui pakviesti.

Grandinės ilgis

Gyvūnų laikymo taisyklėse nurodoma, jeigu šuo laikomas pririštas, jis turi būti rišamas taip, kad neišeitų iš žemės valdos, kurioje yra laikomas, ribos. Vis dėltoa gyvūnų globos organizacijos primygtinai prašo gyvūnų grandinėmis nerišti ir laikyti juos palaidus aptvertose ribose arba jiems tinkamai įrengtuose voljeruose.

Naudingos nuorodos:

Gyvūnų laikymo Telšių rajone taisyklės:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/3268b100ec0d11e5820eec7ea316d20a/KrjhULYZUG?jfwid=-nj8h6vjmx    

LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas:

 https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.8DDDD8D87491

Dėl Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo patvirtinimo: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.B7EE5FD42575

Keleivių ir bagažo vežimo keleiviniu automobilių transportu Lietuvos Respublikoje taisyklės: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.60AB55353BB3

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: