Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Polaidžio metu vietinės reikšmės keliuose uždrausta važiuoti sunkiasvoriu krovininiu transportu

Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės.

Žiemą kelininkams ir rajono gyventojams kyla problemų dėl sniego valymo ir dangos barstymo, pavasarį – dėl polaidžio: atšilus žvyruoti keliai tampa sunkiai pravažiuojami.

Telšių rajone yra apie 796 kilometrai žvyrkelių. Juos Telšių rajono savivaldybė  tvarko iš įvairių finansavimo šaltinių: Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšų, savivaldybės biudžeto ir kt.

Šiemet Telšių rajono savivaldybė vien iš savo biudžeto kaimiškų rajono seniūnijų žvyro dangos stiprio atstatymui skiria 86,9 tūkst. eurų.

Gerinti žvyrkelių būklę padeda užaukštėjusių kelkraščių tvarkymas (pagerėja vandens infiltracija į gruntą ir kt.). Telšių rajono savivaldybė šiems darbams jau trečius metus iš eilės skiria po 70 tūkst. eurų, rajone kasmet sutvarkoma apie 35 kilometrų kelių.  

2014 metais viso Telšių rajono kelių tvarkymui skirtas 1 mln. 141,68 tūkst. eurų, 2015 – 1 mln. 751 tūkst. 343 eurai, praėjusiais metais – 1 mln. 690 tūkst. eurų.

Šios lėšos paskirstomos Telšių rajono seniūnijoms vadovaujantis Tarybos patvirtintu lėšų panaudojimo aprašu, atsižvelgiant į kelių ilgį kilometrais, gyventojų skaičių ir žemės ūkio naudmenas.

Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vyr. specialisto Adomo Bružo teigimu, 5 kilometrų ilgio žvyrkelio kapitalinis remontas kainuoja apie 1 milijoną eurų (preliminari kaina nustatoma rengiant projektą). Tad per metus, atsižvelgiant į gaunamą finansavimą, kapitaliai suremontuoti pavyktų tik mažą dalį žvyruotų kelių.

Telšių rajono savivaldybės administracijai gyventojų prašymai ir nusiskundimai dėl kelių būklės yra žinomi. Tačiau turimų ir gaunamų lėšų nepakanka sutvarkyti visiems keliams, o dalis žvyrkelių net ir po remonto vėl būna sugadinami atšilus orui. Telšių rajono seniūnijų seniūnai ir kiti atsakingi asmenys pastebi, jog žvyruotus kelius polaidžio metu ypač gadina sunkiasvorės transporto priemonės: miškovežiai, traktoriai ir kt.).

Siekiant užtikrinti tinkamą kelių eksploataciją ir apsaugoti kelius nuo sugadinimo polaidžio metu, pasirašytas įsakymas dėl eismo apribojimo vietinės reikšmės keliuose polaidžio metu.

Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad nuo kovo 8 dienos Telšių rajono vietinės reikšmės keliuose draudžiama važiuoti sunkiasvoriu krovininiu transportu, kurio bendroji masė daugiau kaip 8 tonos. Eismas galimas tik gavus raštišką seniūnijos seniūno leidimą.

Telšių rajono savivaldybės administracija prašo gyventojų būti pilietiškais ir atidėti darbus, kuriems naudojami sunkiasvoriai automobiliai.

Dėkojame už bendradarbiavimą.  

 

Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra