Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Pokalbis su Telšių miesto seniūnu Č. Ubartu apie pirmąjį darbo pusmetį

Sukanka pusė metų, kai Telšių rajono savivaldybės administracijos Telšių miesto seniūnijai vadovauja seniūnas Česlovas Ubartas. Vadovauti didžiausiai seniūnijai Č. Ubartas pradėjo jau turėdamas seniūno darbo patirties – septynerius metus dirbo Luokės seniūnijos seniūnu.

Minint simbolinę darbo sukaktį, su Telšių miesto seniūnu kalbame apie nuveiktus ir suplanuotus darbus Žemaitijos sostinėje.

Seniūno padėka darbuotojams ir gyventojams už komandinį darbą

Telšių miesto seniūnija teikia įvairias paslaugas gyventojams (gyvenamosios vietos deklaravimas, įvairių leidimų išdavimas), taip pat vykdo viso miesto viešųjų erdvių priežiūrą.

Tvarka ir švara mūsų mieste, be seniūno, rūpinasi negausus Telšių miesto seniūnijos darbuotojų kolektyvas: kapinių prižiūrėtojai, žolės pjovėjai, gėlininkės, valytojai bei kiti darbininkai. Telšių miesto seniūnas Č. Ubartas pabrėžia kiekvieno iš jų svarbą ir indėlį į miesto priežiūrą – kiekvienam darbuotojui kasdien paskirstomos konkrečios užduotys: tvarkyti kapines, gėlynus, genėti medžius, šienauti, valyti, tvarkyti autobusų laukimo stoteles ir kt. Seniūnas kasdien vykdo atliekamų ir jau įvykdytų darbų kontrolę – stengiamasi užtikrinti darbų kokybę ir darbuotojų atsakomybę už savo veiklą. Tiek administraciniam, tiek techniniam kolektyvui Č. Ubartas negaili gerų žodžių: „Reiškiu pagarbą seniūnijos darbuotojams, kurie bet kokiu oru stengiasi, kad Telšiuose būtų švaru ir tvarkinga. Taip pat noriu padėkoti gyventojams, kurie savo iniciatyva tvarko daugiabučių teritorijas, puoselėja privačias valdas, sudrausmina šiukšlinančius asmenis – bendromis pastangomis pasieksime geresnių rezultatų, nes tvarka ir grožis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų požiūrio ir pastangų išsaugoti tai, kas sukurta.“

Vienas iš prioritetų – bendravimas su visuomene

Pusmetis Telšių miesto seniūno pareigose pralėkė akimirksniu – miesto teritorija didelė, veiklos netrūksta ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais. Č. Ubartas savo veiklą organizuoja ne tik į ūkinius reikalus, bet ir į santykį su visuomene. Ypač svarbu, kad pagalbos paprašęs ar paslaugų į seniūniją atvykęs gyventojas liktų patenkintas ne tik darbų rezultatu, bet ir žmogiškuoju santykiu su seniūnijos kolektyvu. Dažnai pasitaiko, kad žmogui svarbiausia ne pati problema, o noras pasikalbėti ir būti išgirstam.

Seniūnas pastebi, kad Telšių miesto gyventojai – mandagūs ir nevengiantys tarti gerą žodį už seniūnijos atliekamus darbus. Gyventojai padėkojo seniūnijai už sutvarkytą kelią tarp Sedos ir Birutės gatvių: anksčiau tekdavo eiti per purvynus, dabar – lygiu keliu. Tokių, nors ir nedidelių, bet gyventojų kasdienai svarbių darbų seniūnija atlieka nuolat. Neseniai įrengtas apšvietimas Žemaitės gatvėje ties perėja, esančia prie Telšių „Džiugo“ gimnazijos: čia vyksta intensyvus mokinių eismas. Telšių miesto seniūnijos pastangomis Saulės gatvėje išplėsta konteinerių stovėjimo aikštelė – anksčiau konteineriai stovėjo važiuojamojoje kelio dalyje. Pagaliau išspręsta problema dėl nuolat pavagiamų šulinių dangčių buvusioje jaunimo mokyklos teritorijoje – šuliniai uždengti nepakeliamais dangčiais.

Kasdien Telšių miesto seniūnija atlieka daugybę įvairių darbų: atstato kelio bortus, šaligatvių trinkelių įdubas, stato gatvių pavadinimų lenteles, prižiūri kelio ženklus, kerta krūmus nuo kelio sankasų, atlieka medžių genėjimą iš po orinių elektros linijų, nuolat užtikrina švarą Telšių miesto viešosiose erdvėse ir kt.

Didžiausia problema – kelių būklė

Apžvelgiant atliktus darbus, ne mažiau svarbu spręsti ir likusias problemas. Kai kur būtina nukasti užaukštėjusius kelkraščius, dalis Telšių miesto gatvių nėra apšviesta – visos problemos seniūnijai yra žinomos. Telšių miesto seniūno Č. Ubarto teigimu, viena iš pagrindinių šiuo metu esančių problemų mieste – žvyrkelių būklė. Po drėgnos žiemos reikalingas kai kurių gatvių žvyro dangos stiprio atstatymas, vien greideriavimo nebepakaktų. Mieste vis dar yra daug gatvių su žvyro danga, prie Telšių miesto prijungus kai kuriuos rajono kaimus, miesto teritorijoje esančių žvyrkelių ilgis padidėjo net 12,5 km.

Susisiekimas – vienas iš svarbiausių gyventojų saugumo ir patogumo veiksnių. Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės. Poreikis yra didesnis už finansines galimybes, tad Telšių mieste ir rajone vis dar yra neasfaltuotų ar remonto laukiančių gatvių bei kelių.

Kita problema – atliekos. Telšių miesto seniūnas Č. Ubartas pastebi, kad gyventojai nerūšiuoja buitinių atliekų, elektroninių prietaisų, o baldus išmeta net į žaliųjų atliekų konteinerius. Krūmuose, pakelėse randama senų padangų ir kitų šiukšlių, todėl seniūnas kreipiasi į visuomenę prašydamas laikytis taisyklių, o pastebėjus pažeidėją – sudrausminti ir pranešti atitinkamoms tarnyboms. To paties prašoma ir pastebėjus vandalus, kurie laužo šiukšliadėžes, nusuka kelio ženklus ir kt.

Seniūnija kviečia visuomenę bendradarbiauti ir toliau

Č. Ubartas anksčiau gyveno Janapolėje, pastaruosius kelerius metus – Telšiuose, tad jam puikiai žinomos tiek miesto, tiek kaimo gyventojų problemos ir jų sprendimo būdai. Dėl lėšų stygiaus yra galimybė išspręsti tik dalį šių problemų, tačiau kai kurioms pakanka tik tinkamo organizavimo. Telšių miesto seniūnija jau suplanavusi darbus pavasariui ir vasarai –  greta didelės vertės projektų yra ir ne mažiau svarbių, žemiškų darbų ir problemų, kurios gyventojui kartais būna netgi reikšmingesnės: duobės keliuose, nesutvarkytos atliekos ir kt.

Simbolinę pusės metų darbo sukaktį minintis Telšių miesto seniūnas Č. Ubartas kviečia visuomenę ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti – Telšių miesto seniūnija yra atvira pasiūlymams bei prašymams ir norinti padėti žmogui.

Telšių miesto seniūnija

Turgaus a. 7, Telšiai, Lietuva: (8-444) 53598,

Seniūno Č. Ubarto mob. nr. 8 675 38022, el. p. ceslovas.ubartas@telsiai.lt

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra