Telšių rajono savivaldybė - straipsniai : Konferencija švietimo darbuotojams: „Lietuvos švietimas: nuolatinė kaita ir sėkmės paieškos“

RENGINIAI
Leidinių paroda „Knygnešio dienai“ 2018-03-16 09:00 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Vembūtų filialas, Telšių r.
Leidinių paroda Knygnešio dienai „Jų dėka mes kalbame lietuviškai“ 2018-03-16 10:00 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Biržuvėnų filialas, Telšių r.
Spaudinių paroda „Vydūnas - tautos moralinio atgimimo dainius“. Vilhelmui Storostai-Vydūnui -150 2018-03-16 10:00 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Tryškių filialas, Telšių r.

 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Telšių rajono savivaldybės MERAS

PETRAS KUIZINAS

Konferencija švietimo darbuotojams: „Lietuvos švietimas: nuolatinė kaita ir sėkmės paieškos“

 Šiandien Telšių Žemaitės dramos teatre įvyko švietimo darbuotojams skirta konferencija „Lietuvos švietimas: nuolatinė kaita ir sėkmės paieškos“. Dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė ir kiti, meninę programą pristatė Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija SAVI (režisierė Laimutė Pocevičienė).

Užsiregistravusieji dalyvauti konferencijoje gavo „sėkmės ekspreso“ bilietus į naujus mokslo metus. Meninę aktorių programą pratęsė muzikinį kūrinį atlikę Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis ir Telšių muzikos mokyklos mokytoja, daugelio tarptautinių konkursų laureatė Raminta Šukytė.

Susirinkusiuosius pasveikino meras P. Kuizinas. „Šiandien tas momentas, kai žengiame žingsnį į naujų mokslo metų pradžią. Šie metai – kitoniški, nes esame eksperimentinė savivaldybė, kurioje taikoma nauja finansavimo metodika – klasės krepšelis. Sutinku, kad nelengva, bet esame pirmieji, kurie pamatys gerus dalykus ir spragas. Vertinant metodiką, nuo mūsų daug kas priklausys. Be to, Telšiuose atsiras keturios laboratorijos, kurios bus naudingos ne tik rajono mokytojams ir mokiniams, bet ir visam regionui. Švietimas visuomet buvo ir bus prioritetinė sritis. Esame įžengę į technikos amžių. Jūsų, mokytojai, užduotis – nukreipti vaikus teisinga linkme informacinėje erdvėje“, – kalbėjo rajono vadovas.

S. Urbonas sveikino pedagogus ir kalbėjo apie naujus iššūkius, pasidžiaugė, kad švietimo bendruomenė Naujuosius metus švenčia dukart: vieną sykį su visais, o kitą – rugsėjo 1-ąją.

Konferenciją tęsė D. Mažeikienė. Ji savo kalboje informavo, kad šiemet į mokyklas atskubės 5070 vaikų. Pasidžiaugta, kad atsiras dvi papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės: Tryškiuose ir Telšių lopšelyje-darželyje „Saulutė“. Rajone ikimokyklinio ugdymo įstaigose formuojama 30 grupių. Laukiama 370 mažylių.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja kalbėjo apie puikius abiturientų pasiekimus. Pranešta, kad net 50 proc. išlaikiusiųjų egzaminus rezultatai yra aukštesni už šalies vidurkį.

Spalio 9-ąją vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Konferencijoje pakviesti pasisakyti devyni kandidatai Telšių vienmandatėje rinkimų apygardoje: Valentinas Bukauskas, Rimantė Šalaševičiūtė, Kęstutis Trečiokas, Alfreda Tamoševičienė, Algirdas Bacevičius, Mindaugas Sabaliauskas, Laimonas Jakas, Asta Antanavičiūtė, Karolis Martinkus. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių dalyvavo ne visi, tačiau dauguma.

Trumpos pertraukos metu konferencijos dalyviai raštu galėjo užduoti klausimus, į kuriuos vėliau atsakinėjo kandidatai į Seimą.
Baigiantis konferencijai, su artėjančiais naujaisiais mokslo metais sveikino Lietuvos savivaldybių asociacijų prezidento patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė Zofija Jesinienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninės plėtros departamento vyresnioji specialistė Regina Pocienė.

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook