Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

RAJONE STARTUOJA NAUJAS VAKCINACIJOS NUO KORONAVIRUSO ETAPAS

Į Lietuvą vis atvykstant farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siuntoms, dalis jų skirta ir Telšių rajono savivaldybės gyventojams.

Šiandien, sausio 13-ąją, iš VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės į Telšius buvo atgabenta 672 vienetai vakcinos. Netrukus už vakcinavimą ir su tuo susijusius procesus Telšių rajone atsakinga VšĮ Telšių r. priminės sveikatos priežiūros centro komanda pradėjo vakcinavimo sąrašuose esančių skiepijimą.

 Tam, kad vakcinacijos procesas vyktų sklandžiai, buvo ruošiamasi iš anksto. Specialiai tam pritaikytose Telšių verslo inkubatoriaus patalpose vakcinavimą atlieka sudaryta 12 darbuotojų komanda, gyventojus skiepija apmokyti ir teisę tai atlikti turintys bendrosios praktikos slaugytojai.

Skiepijami LR Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų trijų prioritetinių grupių atstovai:

- darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;

- pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai;

- socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.

„Skiepijamų gyventojų sąrašai sudaryti remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis. Mūsų bendras tikslas, kad vakcinacijos procesas vyktų sklandžiai, o vakcina pirmiausiai pasiektų tuos asmenis, kuriems ji priklauso prioritetine tvarka. Pirmiausia bus skiepijami nurodytų trijų grupių atstovai, o jei vakcinų liks, numatyta eiliškumo tvarka bus skiepijami asmenys iš kitų prioritetinių grupių“,– teigia Telšių rajono savivaldybės gydytoja Silvija Martinkutė.

Kituose vakcinavimo etapuose numatyta skiepyti laboratorijų, vaistinių ir anksčiau dar neskiepytus medicinos darbuotojus, vyresnius kaip 65 metų amžiaus gyventojus, taip pat švietimo įstaigų darbuotojus bei kitus asmenis.
 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra