Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     

 

TELŠIAI - SĖKMINGIAUSIAS ES PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO PAVYZDYS PROJEKTE „PAŽANGAUS MIESTO PLANAS“

Telšių rajono savivaldybė dalyvauja tarptautiniame projekte „Pažangaus miesto planas“, finansuojamame Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų lėšomis. Šio projekto iniciatorius – Čorum miesto savivaldybė, kuri parengė projektinę paraišką su numatytomis aktualiomis veiklomis ir pasirinko partnerius iš Vengrijos Sarvašo miesto bei  Telšių miesto Lietuvoje. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų – pasidalinti  žiniomis ir patirtimi bei plėtoti miestų bendradarbiavimo santykius tarp Turkijos ir ES valstybių narių vietos valdžios institucijų.

 

Kovo pradžioje Turkijos Respublikos Čorum mieste vyko pirmasis visų projekto partnerių susitikimas, kuriame Telšius atstovavo Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Edita Kuliešienė, specialistė Evelina Diržininkienė, bei Žemaitės dramos teatro direktorė Eva Stonkevičienė.

Vizito metu delegacijos iš Lietuvos ir Vengrijos susipažino su Čorum savivaldybės miesto vystymui ir reprezentavimui reikšmingiausiais objektais: Hetitų imperijos istorijos muziejumi, Hetitų universitetu, vandens valymo įrenginių sistemomis, neįgaliųjų socialinių paslaugų centru, naujai įkurtu parku miesto bendruomenei. Susitikimų su Čorum savivaldybės skyrių atstovais metu aptarti strateginiai miestų valdymo modeliai, pasidalinta patirtimi, suplanuotos galimos bendros projekto veiklos.

Tiek turkus, tiek vengrus labiausiai domino Lietuvos įgyta patirtis ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų srityje. Telšių rajono savivaldybės atstovai projekto partneriams detaliai pristatė Savivaldybės įgyvendintus projektus, įvardijo pagrindines problemas ir pasiekimus.

Projekto partnerių delegacijos taip pat susitiko su Čorum miesto meru Zeki Gül, gubernatoriumi, Lietuvos ambasadoriumi Turkijoje Audriumi Brūzga, Hetitų universiteto profesoriais ir kt. Nuo Telšių rajono savivaldybės vadovų buvo perduotos simbolinės dovanos: legendinio sūrio „Džiugas“ rinkiniai ir abiejų tautų draugystę simbolizuojantys, Lietuvos ir Turkijos vėliavų ženkleliai. Lietuvos ambasadorius Turkijoje A.Brūzga išreiškė lūkesčius dėl Telšių ir Čorum miestų bendradarbiavimo ne tik projekto įgyvendinimo veiklose, bet pažadėjo tarpininkauti, jeigu atsirastų iniciatyva užmegzti tarptautinius miestų – partnerių ryšius pasirašant sutartį tarp savivaldybių.

Pagal projekte „Išmanaus miesto planas“ numatytas ES finansuojamas veiklas su partneriais numatomos projektinės veiklos tiek Turkijoje, tiek Vengrijoje, tiek Lietuvoje. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2019.01.15 – 2020.01.15.

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra