Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

ŠIANDIEN MERAS K. GUSAROVAS, ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS I. MOTIEJŪNAS IR SEIMO NARĖ R. ŠALAŠEVIČIŪTĖ LANKOSI MINISTERIJOSE IR JAI PAVALDŽIOSE ĮSTAIGOSE

Šiandien Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir administracijos direktorius Imantas Motiejūnas lankosi Vilniuje: Energetikos ministerijoje, Susisiekimo ministerijoje ir Lietuvos automobilių kelių direkcijoje. Kartu su vadovais ministerijose Telšių rajonui svarbius klausimus sprendė ir mūsų kraštietė, LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Vizitas Energetikos ministerijoje

Energetikos ministerijoje vyko pasitarimas su ministru Žygimantu Vaičiūnu – aptartos problemos ir galimybės dėl netrukus prasidėsiančios Tryškių miestelio viešųjų erdvių rekonstrukcijos.

Nesklandumų kilo, kai AB „Energijos skirstymo operatorius“ (toliau – ESO) pateikė 2020 – 2022 metų elektros tinklų  pertvarkymo planą – jis nesutapo su Telšių rajono savivaldybės planais vykdyti gatvių remonto darbus.

Savivaldybė kreipėsi į ESO, prašydama atsižvelgti į savivaldybės planus ir atlikti pakeitimus ESO planuose. Prašymas buvo patenkintas iš dalies – į minėtą planą buvo įtrauktos Luokės miestelio Šviesos ir Žemaitės gatvės. Tačiau į minėtą planą liko neįtrauktas svarbiausias objektas – Tryškių miestelio viešųjų erdvių atnaujinimas, šiam projektui įgyvendinti Telšių rajono savivaldybė pritraukė didžiules lėšas.

Meras K. Gusarovas, administracijos direktorius I. Motiejūnas ir Seimo narė R. Šalaševičiūtė šiandien su Energetikos ministru tarėsi dėl galimybės keisti ESO planus, nes priešingu atveju kiltų didelių problemų rekonstruojant Tryškių miestelio erdves: įgyvendinant projektą, bus įrengiami pėsčiųjų takai, krašto keliui bus platinama gatvės danga, dėl to dalis orinių ETL atramų atsidurs pėsčiųjų take arba net važiuojamoje kelio dalyje. Techninis projektas orinių ETL linijų keitimo kabeliais yra parengtas ir suderintas su ESO, projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga numatoma 2021 metais.

Telšių rajono atstovų vizitas Energetikos ministerijoje buvo naudingas: ministras Ž. Vaičiūnas, atsižvelgdamas į argumentus ir konstruktyvias pastabas, bei į tai, kad ir šiuo metu esančios linijos neatitinka minimalių atstumo reikalavimų nuo važiuojamosios kelio dalies, pažadėjo išspręsti minėtą problemą.

Tryškiuose bus rekonstruojamos viešosios erdvės. 

Pasitarimas Susisiekimo ministerijoje 

Sekantis vizitas vyko Susiekimo ministerijoje: čia K. Gusarovas, I. Motiejūnas ir R. Šalaševičiūtė susitiko su ministru Jaroslav Narkevič ir viceministru Vladislav Kondratovič.

Į šią ministeriją važiuota dėl šiuo metu vykdomos Telšių miesto pagrindinės gatvės – Respublikos, rekonstrukcijos. Praėjusiais metais gatvės rekonstrukcijai buvo gauta pirmoji reikiamo finansavimo dalis, darbai jau pradėti. Siekiant sklandžiai ir pagal terminus atlikti visus numatytus darbus, šiandieną Susisiekimo ministerijoje tartasi dėl tolimesnio finansavimo.

Derybos Susisiekimo ministerijoje taip pat buvo naudingos: Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič užtikrino, kad šiais ir kitais metais Respublikos gatvės rekonstrukcijai bus skiriama pusantro milijono eurų. Atsižvelgdami į tai, informuojame verslo subjektus ir gyventojus, kad darbai pagrindinėje Telšių miesto gatvėje nesustos ir bus vykdomi toliau.

Susisiekimo ministerijoje taip pat tartasi dėl galimybės Telšiams nupirkti ekologiškus autobusus, aptarti kiti Telšių rajonui svarbūs klausimai.

Šiuo metu vyksta Telšių miesto Respublikos gatvės rekonstrukcija. 

Pasitarimas Lietuvos automobilių kelių direkcijoje

Meras K. Gusarovas ir administracijos direktorius I. Motiejūnas šiandieną taip pat lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos. Čia aptarta Telšių rajono kelių būklė, gatvių tvarkymo perspektyvos, poreikis tvarkyti žvyrkelius bei įvairios problemos.

Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybė atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės. Kokybiška susisiekimo infrastruktūra ypač svarbi gyventojams, tačiau kelių tvarkymas kainuoja didžiulius pinigus: Lietuvos automobilių kelių direkcija kasmet Telšių rajono keliams tvarkyti skiria apie 2,1-2,4 mln. eurų. Gatvėms remontuoti taip pat naudojamos valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšos bei ES parama.

Visgi poreikis tvarkyti kelius išlieka daug didesnis, nei finansinės galimybės, nes gaunamos lėšos skiriamos visoms vienuolikai Telšių rajono seniūnijų. Dėl šios priežasties rajone vis dar yra neremontuotų gatvių. Atsižvelgiant į tai, Telšių rajono savivaldybės vadovai nuolat bendradarbiauja su Lietuvos automobilių kelių direkcija, siekdami gauti kuo didesnį finansavimą keliams tvarkyti.

Susisiekimo ministerijoje, be kylančių problemų, aptarti ir ateities darbai. Vienas iš jų –  žiedinės sankryžos įrengimas prie Telšių „Džiugo“ gimnazijos. Šiuo metu rengiami projektiniai pasiūlymai, šių metų biudžete tam numatyti 35 tūkst. eurų. Kitais metais planuojama pradėti faktinius sankryžos rekonstrukcijos darbus.

Bendradarbiavimo svarba

Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas ir administracijos direktorius I. Motiejūnas nuolat važiuoja į įvairias įstaigas spręsti iškylančių problemų, perduoti gyventojų prašymus, kuriems reikalingos finansavimas. Vizitais siekiama, kad atliekami darbai vyktų kuo sklandžiau, kad ateities darbams būtų skiriamas finansavimas. Bendradarbiaujant su ministerijomis ir kitomis įstaigomis, svarbi LR Seimo narės R. Šalaševičiūtės pagalba – ji daugybę atstovauja Telšių rajoną Seime, derina įvairius susitikimus, tarpininkauja dėl lėšų skyrimo. Jau netrukus planuojami ir kiti bendri pasitarimai Vilniuje.

Iš kairės: Susisiekimo viceministras Vladislav Kondratovič, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė ir Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas. 

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365


Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: