Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Telšiuose merai aptarė artėjančius Žemaitijos jubiliejinius metus
Antradienį, Žemaitijos sostinėje lankėsi Telšių vyskupijai priklausančių savivaldybių merai ar jų atstovai. Iš 15 savivaldybių atvykusiems svečiams pristatytas rengiamas Žemaitijos metų paminėjimo programos projektas, pasidalinta idėjomis, kaip būtų galima įprasminti Žemaitijai svarbią sukaktį.

Merai pažintinio-informacinio vizito į Žemaitijos sostinę sukviesti Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo iniciatyva. Į susitikimą taip pat atvyko ir Telšių vyskupijos dekanatų atstovai, kunigai.

Telšių vyskupas K. Kėvalas kviečia žemaičius kartu skleisti žinią apie Žemaitiją

Pasak vyskupo K. Kėvalo, 2019 metai – unikali galimybė sutelkti visų žemaičių jėgas ir atkreipti Lietuvos bei užsienio šalių dėmesį į unikalų, istorinį mūsų šalies Žemaitijos regioną. Vyskupas kvietė Telšių vyskupijai priklausančių savivaldybių vadovus, bendruomenes susivienyti ir kartu skleisti žinią apie Žemaitiją bei ieškoti galimybių naujam socialiniam, kultūriniam ir ekonominiam proveržiui.

Vienas iš Žemaitijos jubiliejinių metų paminėjimo programos iniciatorių profesorius Algirdas Žebrauskas pristatė Lietuvos Respublikos Seimo Laikinosios Žemaičių grupės rengiamą Žemaitijos 800 metų paminėjimo programos projektą. Pasak profesoriaus, Žemaitijos jubiliejaus proga planuojama išleisti pašto ženklą bei knygas apie Žemaitiją, surengti paskaitų ciklą ir senųjų žemėlapių, kuriuose pažymėta Žemaitija, parodas, išleisti žemaičių tarmių žodyną, nukaldinti Žemaitijos ordiną, kuriuo būtų galima pagerbti itin kraštui nusipelniusias asmenybes ir kt.. „Žemaitiją kiekvienas jaučiame širdyje, o ką esame pasiruošę dėl jos nuveikti? Žemaitija – istorinis ir svarbus Europos regionas kaip Bavarija, Škotija ar Velsas! Tad kviečiame savivaldybių merus, sutelkti bendruomenes, kad 2019 metus švęstų visas kraštas, ir žemaičiai pagrįstai tuo didžiuotųsi!“, – kalbėjo Algirdas Žebrauskas.

Meras P. Kuizinas: Žemaitijos sotinėje bus iškelta aukščiausia ir didžiausia Žemaitijos vėliava

Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas pristatė dar šiais metais planuojamą pirmą renginį, skirtą jubiliejiniams Žemaitijos metams paminėti. Liepos 13-ąją – Durbės mūšio dieną – planuojama Telšių miesto amfiteatre suorganizuoti atvirą konferenciją žemaitiškumo tema. Į ją bus pakviesti žymūs Lietuvos istorikai. O po jos ant Zakso kalno numatoma iškelti aukščiausią ir didžiausią Lietuvoje Žemaitijos vėliavą. Anot mero, suplevėsuosianti Žemaitijos vėliava bus gerai matoma visiems: tiek atvykstantiems į Telšius, tiek po juos vaikščiojantiems. Ji bylos apie tai, kad žmogus yra ne kur kitur, bet pačioje Žemaitijos sostinėje. „Vėliava dar turės ir kitą paskirtį: kad niekam nekiltų pagunda pretenduoti į mūsų miesto istorinį Žemaitijos sostinės vardą“, – juokavo P. Kuizinas. Rajono vadovas taip pat kvietė ir kitas Žemaitijos savivaldybes kelti Žemaitijos vėliavas miestų viešosiose erdvėse bei prie sodybų, siūlė vietovardžių ribas žymėti žemaitiškai parašytais informaciniais užrašais.

Darbas ruošiantis Žemaitijos metams vyksta ir Seime. Šiuo klausimu Parlamente rūpinasi Laikinoji Žemaičių grupė, kuriai vadovauja R. Šalaševičiūtė. Grupei priklauso ir mūsų Seimo narys Valentinas Bukauskas. Tikimasi, jog 2019 m. valstybės biudžete bus numatyta lėšų Žemaitijos 800 metų paminėjimo programai įgyvendinti.

Telšių vyskupijai priklausančių savivaldybių vadovai kartu su Telšių vyskupu K. Kėvalu nutarė Seimui ir Vyriausybės nariams sukakčiai paminėti teikti vieną bendrą programą. Savo siūlymus programai kiekviena savivaldybė įsipareigota pateikti iki rudens.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra