Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

TELŠIŲ RAJONE BUS ĮSTEIGTI NAUJI SENELIŲ GLOBOS NAMAI

Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo bei kitų asmenų pastangomis Telšių rajone duris atvers dar vieni globos namai. Juos įkurti planuojama Luokės seniūnijos Viekšnalių kaime – pastate, kuriame veiklą vykdo Viekšnalių daugiafunkcis centras.

„Šiuo metu apsigyventi senelių globos namuose pageidautų 53 Telšių rajono gyventojai. Visi jie laukia eilėje – Telšių senelių globos namuose laisvų vietų trūksta. Siekiant sumažinti laukiančiųjų eilę ir suteikti senjorams orią senatvę, bendradarbiavome su Maltos ordino pagalbos tarnyba – visuomenėje juos įprasta vadinti maltiečiais. Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje buvo įkurta 1991 m., siekiant Lietuvoje turėti katalikišką organizaciją, kuri savo veikloje vadovautųsi Maltos ordino šūkiu „Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems” ir teiktų pagalbą visų rasių, tikėjimų ir tautų žmonėms. Simboliška: tarp Maltos ordino tarnybą įkūrusių asmenų yra Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ, maltiečių senelių globos namus taip pat įkursime Telšių rajone,“ – teigia Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Naujuosiuose maltiečių senelių globos namuose numatoma apgyvendinti iki 28 senyvo amžiaus asmenų bei asmenų su sunkia negalia. Taip pat yra numatyta, kad senelių namai bendradarbiaus su Viekšnalių bendruomene: skatins jos narių savanorystę, įtrauks į maltiečių organizuojamus mokymus, kartu organizuos veiklas ar renginius bendruomenės bibliotekos ar sporto salės patalpose.

„Privalome suteikti kuo geresnes sąlygas mūsų visuomenės šviesuliams senjorams bei neįgaliesiems. Šiuo metu deriname įvairias detales, reikalingas siekiant pradėti veiklą Viekšnalių daugiafunkciame centre, kurio plotas – apie 800 kv. m. Būsimi pokyčiai džiugina tiek dėl senjorų bei neįgaliųjų gerovės, tiek dėl būsimų darbo vietų – įstaigoje bus įdarbinti socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai bei slaugytojai. Net ir kelios darbo vietos kaimo gyvenvietei yra labai svarbu,“ – laukiančiomis permainomis džiaugiasi rajono vadovas Kęstutis Gusarovas, pažadantis informuoti visuomenę apie tolimesnes naujienas steigiant globos namus.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra