Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba

Įsigaliojus naujai, mažųjų interesus labiau apsaugančiai vaiko teisių apsaugos sistemai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai tapo pavaldūs visų Lietuvos savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyriai. Visi vaiko teisių apsaugos skyriai Lietuvoje dirba pagal vienodus standartus - vienijančias vertybes ir tikslus, taiko tokią pačią teisės praktiką, vykdo vieningus, aiškius ir konkrečius veiksmus atstovaujant ir ginant vaikų interesus visoje šalyje.

Primename, jog asmenys, turintys informacijos apie galimą vaiko teisių pažeidimą, apie tai gali pranešti tarnybos miesto / apskrities teritorinio skyriaus savivaldybėje dirbančiam patarėjui ar specialistams. Visų specialistų kontaktus galima rasti čia: http://vaikoteises.lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai/teritoriniai-skyriai/.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba reaguoja į galimus vaiko teisių pažeidimus visą parą, švenčių ir poilsio dienomis.

Vaiko teisių apsaugą užtikrinti padeda atvejo vadybininkai.

Pagalbą šeimai, kai vaikui nustatytas antrasis grėsmės vaikui lygis ir dėl šios priežasties vaikas bus paimtas iš atstovų pagal įstatymą (tėvų), teikia tarnybos mobilioji komanda (psichologas, socialinis darbuotojas ir specialistas, dirbantis su priklausomybę (-es) turinčiaisiais).

Visi vaiko teisių apsaugos specialistai vadovaujasi viena grėsmės vaikui lygio nustatymo tvarka ir naudoja vienodus grėsmės vaikui lygio vertinimo instrumentus.

Užtikrinamas vaiko globos (rūpybos) ir įvaikinimo organizavimas ir globos (rūpybos) priežiūros koordinavimas.

Asmenys, kurių darbas ar veikla susiję su vaikais, turintys įtarimų ar informacijos apie galimą vaiko teisių pažeidimą (smurtą prieš vaiką ir pan.),  privalo apie tai pranešti vaiko teisių apsaugos specialistams, policijai.

 

Vaiko teisių apsaugos gynėjų kontaktai: www.vaikoteises.lt.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook