Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
 
Savaitės klausimas
 
 

Dienos klausimas

peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Įgyvendinamas projektas „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“

   Telšių švietimo centras kartu su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru dalyvauja 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijomis finansuojamo valstybės planavimo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 įgyvendinime. Vienas iš pagrindinių šio projekto tikslų – psichologinės pagalbos ir prieinamumo didinimas. Telšių rajone pagrindinis dėmesys, įgyvendinant šį projektą, skiriamas ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, pagrindinėms mokykloms, kuriose nėra psichologo etato.

 

   Projekto metu  Telšių švietimo centro skyrius – Pedagoginės psichologinė tarnyba – (toliau  – PPT) koordinuos ir organizuos  šias psichologinės pagalbos teikiamas paslaugas:

   1. Konsultavimo paslaugos (individualios ir grupinės konsultacijos) tėvams. Individualių konsultacijų tikslas – padėti tėvams (šeimoms) išspręsti kylančius sunkumus, problemines situacijas, susijusias su vaikų auklėjimu, ugdymu. Individualių konsultacijų metu tėvai bus konsultuojami klausimais, susijusiais su vaiko auklėjimu:
   - sprendžiant problemas dėl vaikų  elgesio ar dėl konkrečių poelgių;
   -kelių šeimoje augančių vaikų tarpusavio santykių;
   -tėvų-vaikų santykių;
   -tėvų tarpusavio santykių, sprendžiant vaikų auklėjimo problemas;
   -praktinių vaikų auklėjimo aspektų;
   -kitų įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

   Grupinių konsultacijų tikslas – suteikti tėvams žinių apie įvairiapusių raidos (autizmo spektro, Asperger’io sindromo), elgesio ir / ar emocijų sutrikimus, pristatyti ir aptarti bendruosius elgesio modeliavimo principus, pagalbos būdus ir kt. Konsultacijų metu bus aptariami teoriniai aspektai, pateikiami ir nagrinėjami praktiniai pavyzdžiai.

   2. Švietimo paslaugos.

   - Paskaitos, renginiai tėvams pozityvios tėvystės, šeimos tarpusavio santykių gerinimo, bendravimo su vaikais tobulinimo ir kt. klausimais.
   - Paskaitos, renginiai pedagogams psichologinių problemų prevencijos ir pagalbos vaikams klausimais.

   3. Psichologinių problemų prevencijos paslaugos (tėvų savitarpio pagalbos grupių organizavimas). Grupės susitikimuose, lydimi psichologo, tėvai turės galimybę dalintis asmenine patirtimi ir jausmais apie esamas ar buvusias sunkias situacijas, padėti vieni kitiems suprasti savo galimybes, spręsti iškilusias problemas, naujai įvertinti situaciją, kartu ieškoti galimų sprendimų. Grupėje didžiausias dėmesys bus skiriamas dalyvių pasisakymams – kiekvienas turės galimybę dalintis patiriamais išgyvenimais, iššūkiais bei problemomis ir sulaukti paramos ar palaikymo iš panašaus likimo žmonių, taip pat – profesionalios pagalbos iš specialisto.

   Projekto veiklų vykdymo laikotarpis – 2019 m. sausio–balandžio mėnesiai. Projekto vykdymo laikotarpiu, bus suteikta 117 valandų psichologinės pagalbos paslaugų, kurias gaus apie 270 asmenų (tėvų, pedagogų).

   Paslaugos  nemokamos, jos finansuojamos iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijomis finansuojamo valstybės planavimo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšų.

   Reikalinga išankstinė registracija. Informacija teikiama ir registracija vykdoma tel. +370 604 28049, el.p. info.ppt@sctelsiai.lt  arba atvykus į PPT, Džiugo g. 6, Telšiuose. 

Švietimo ir sporto skyrius (pagal Telšių švietimo centro pateiktą informaciją)

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook