Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Telšiškių delegacija lankėsi Prancūzijoje – miesto partnerio Sent Egrevo Taikos šventės renginiuoseTelšių rajono savivaldybės delegacija 2018 m. liepos 12–15 d. lankėsi Sent Egreve, Prancūzijoje, kur dalyvavo Taikos šventėje, skirtoje paminėti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-ąsias metines. Sent Egrevo miesto mero Daniel‘io Boiset‘o kvietimu, Telšių rajonui atstovavo mero pavaduotojo Kęstučio Gusarovo vadovaujama delegacija sudaryta iš savivaldybės administracijos, savivaldybės įstaigų darbuotojų. Šventėje taip pat dalyvavo Telšių miestai partneriai iš Čekijos ir Lenkijos bei svečiai iš Vokietijos.

Mūsų miestų draugystė prasidėjo beveik prieš du dešimtmečius, kuomet Telšių apskrities viršininko administracija pasirašė partnerystės sutartį su Saint Egrevu. Buvo sudarytas partnerinis tinklas tarp Krnovo, Mazovijos Minsko, Sent Egrevo, Karbeno ir Telšių. Po įvykusios administracinės reformos Telšių rajono savivaldybė perėmė bendradarbiavimą su miestais partneriais.

Per šį laikotarpį buvo įgyvendinti svarbūs projektai, kuriuose dalyvavo Telšių apskrities – Mažeikių, Plungės, Rietavo ir Telšių – bendruomenės. 2010 m. įvykus administracinei reformai, Telšių apskrities viršininko administracijos neliko, tačiau gražiai puoselėta draugystė su Žemaitijos sostine Telšiais išliko.

2017 m. birželio 1 d. tuo metu buvusios merės Catherin‘os Kamowski ir dabartinio mero Daniel‘io Boiset‘o iniciatyva oficialiai atnaujinta draugystė ir pasirašyta nauja miestų partnerių sutartis. Toliau sekė gražūs susitikimai, jaunimo stovykla, krepšinio turnyras ir kt.

Dalijosi darbo su jaunimu patirtimi

Šventės metu vyko konferencija, kurios metu buvo pristatyti Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Prancūzijos ir Vokietijos darbo su jaunimu metodai ir vykdomi projektai. Visų šalių delegacijos prastatė kaip dirba su jaunimu savo savivaldybėse, kokius projektus įgyvendino, kokios priemonės labiausiai pateisino jaunimo lūkesčius.Švietimo ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Jolita Stanevičienė pristatė galimybes jaunimui Telšių rajono savivaldybėje, supažindino kaip buvo vykdomas atviras darbas su jaunimu Telšiuose ir Varniuose, pristatė mobilaus darbo su jaunimu veiklos modelį bei projektus leidžiančius kompleksiškai dirbti su jaunimu ir gerinančius neformalaus ugdymo poreikius atitinkančių paslaugų kokybę. Prancūzijos Sent Egrevo miesto merą sudomino mūsų mobilaus darbo su jaunimu pradžioje įgyvendintas projektas, kada į kaimiškas rajono gyvenvietės vykdavo autobusas su žaidimais ir įvairiomis priemonėmis, skirtomis jaunimo užimti.

Prancūzams pristatyti Žemaitijos sostinės turizmo ištekliai

Sent Egreve, pagrindinę miesto šventės dieną buvo surengta miestų partnerių turizmo paroda, kurios metu Žemaitijos turizmo informacijos centro ir administracijos specialistai kvietė prancūzus ir miesto svečius susipažinti su turizmo galimybėmis Telšiuose.
„Telšiai siekia žinomumo tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, todėl nuolat dalyvauja parodose. Džiugu, kad šios parodos lankytojai – prancūzai ir kitų šalių svečiai – noriai ir aktyviai lankė Telšių stendą, bendravo su Žemaitijos turizmo informacijos centro specialistais, ypač domėjosi aktyvaus laisvalaikio galimybėmis, pramogomis, kulinariniu paveldu ir kt. Ši paroda buvo puiki galimybė pristatyti Žemaitijos sotinės unikalumą, išskirtinumą“, – sakė mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas. Pasak Žemaitijos turizmo informacijos centro specialistės Rūtos Lencevičiūtės, pristatyti Telšių krašto turizmo ištekliai sulaukė ne tik parodos lankytojų, bet ir vietos žiniasklaidos bei kelionių organizatorių susidomėjimo.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook