Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
 
Savaitės klausimas
 
 

Dienos klausimas

peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

VALSTYBĖS ŠIMTMEČIUI – ŠIMTAS LIETUVIŲ KALBOS DIENŲ RENGINIŲ

 

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. visoje Lietuvoje organizuojamos jau tradicinėmis tampančios Lietuvių kalbos dienos. Šiemet jos ypatingos, nes kartu švenčiamas ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti valstybinės kalbos prestižą, stiprinti jos kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.

  Įvairios Telšių rajono institucijos ketina aktyviai dalyvauti Lietuvių kalbos dienose. Jau dabar yra užregistruota beveik 100 renginių, bet jų greičiausiai bus kur kas daugiau (registruoti būsimus renginius galima el. paštu birute.zulkute@telsiai.lt). Žinoma, kaip ir reikėjo tikėtis, aktyviausios Lietuvių kalbos dienų dalyvės – švietimo įstaigos: Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija organizuos net 7 renginius, Telšių „Ateities“ ir „Atžalyno“ progimnazijos, Eigirdžių pagrindinė, „Saulėtekio“ pradinė  po 5, kitos po šiek tiek mažiau įvairiausių renginių: viktorinų, konkursų, konferencijų, akcijų, pramoginių renginių, dalyvaus projektuose. Nustebino lopšelių-darželių bendruomenių išradingumas: „Eglutės“ vaikučiai kartu su tėveliais ir pedagogais kurs ir išleis knygą

  „Eglutės istorija“, organizuos nuotraukų ir senų knygelių parodą „Šimtmečio kartos“, kurią vėliau smagiai aptars, keliaus į miesto biblioteką ir su visa bendruomene pasveikins Lietuvą renginyje „100 gražiausių žodelių Lietuvai“. O „Žemaituko“ mažieji linksminsis pratybose „Liežuvio Tomo nuotykiai“, kurs pramogą „Pirštukų lėlytės kalbina vaikučius“, rimtai dalyvaus projekte „Kur surasti Lietuvą“ ir sveikins savo valstybę muzikinėje-literatūrinėje pramogoje „Šimtas linkėjimų Lietuvai“. Neatsiliks ir „Saulutė“. Pasitikdami savo valstybės atkūrimo šimtmetį, jie kartu su socialiniais partneriais dovanos šventinį rytmetį „Ir kalboje, ir dainoje skamba žodis LIETUVA“, prikraus pilną minčių kraitelę „Kas ta gimtinė“ ir kartu su tėveliais sveikins Lietuvą savo kūrinėliais, kuriuos pristatys parodoje „Mūsų mintys Tau, gimtine“.

  Lietuvių kalbos dienose visada aktyviai dalyvauja Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka ir jos filialai. Šių metų naujovė – kai kurių bibliotekos filialų bendri renginiai su seniūnijomis, kultūros centrais. Į Lietuvių kalbos dienų maratoną įsilies Nevarėnų, Žarėnų, Viešvėnų kultūros centrai, Varnių, Upynos, Degaičių, Gadūnavo seniūnijos.

  Vasario 21 d. Savivaldybės administracijos salėje vyks skaitymo maratonas „Simonas Daukantas ir Justinas Staugaitis. Jie svajojo ir kūrė Lietuvą“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Renginys bus transliuojamas tiesiogiai www.telsiai.lt. Kviečiame visus dalyvauti. Norintys dalyvauti renginyje registruojami nuo vasario 1 d. telefonu (8 444) 56174.

  Visos Lietuvos Lietuvių kalbos dienų planas, kuriame ir Telšių rajono savivaldybės renginiai, bus paskelbtas tinklalapyje http://www.vlkk.lt/veikla/lietuviu-kalbos-dienos. Informacijos apie Telšių rajono Lietuvių kalbos dienų renginius ieškokite po tautinės vėliavos spalvų Lietuvių kalbos dienų ženklu  Savivaldybės tinklalapyje www.telsiai.lt. Registruoti būsimus renginius bei siųsti informaciją apie jau įvykusius galima el. paštu birute.zulkute@telsiai.lt.

Įdomių ir prasmingų Lietuvos šimtmečio Lietuvių kalbos dienų!

Telšių rajono savivaldybės administracijos kalbos tvarkytoja Birutė Žulkutė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook