Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Svarbiausi 2016–2017 m. m. akcentai

Iš Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Danutės Mažeikienės pranešimo konferencijoje „Lietuvos švietimas – nuolatinė kaita ir sėkmės paieškos“

 

   2016 m. rugsėjį į mūsų rajono mokyklas ateis 5070 mokinių, t.y.  per 180 mokinių mažiau nei pernai. Sukomplektuota 10 klasių arba grupių mažiau. Gimstamumas jau gerą dešimtmetį išlieka stabilus, bet nemažėja emigracija. Švietimas jaučia jos pasekmes. Mažėjant mokinių, optimizuojame mokyklų tinklą. Tai neišvengiama. Tačiau mūsų rajone stengiamasi išlaikyti įvairovę, kad nemažėtų prieinamumo ir pasirinkimo galimybės.  Turime įvairių tipų mokyklų: gimnazijas, progimnazijas, pradines ir mokyklas-darželius, lopšelius-darželius, specialiąsias mokyklas, suaugusiųjų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo įstaigas. Iš viso 39 švietimo įstaigas. Taip pat  mūsų tinkle puikiai dera profesinio rengimo centras, bendrų siekių turime su Dailės akademijos Telšių fakultetu. Pastaruoju metu itin prasiplėtė neformaliojo švietimo galimybės, valstybei papildomai finansuojant pasirinktas programas, o savivaldybei tvarkant NVŠ infrastruktūrą, turiu galvoje stadioną, areną, mokyklų sporto sales ir aikštynus, naujų ikimokyklinio ugdymo grupių steigimą. Ikimokyklinio amžiaus vaikų poreikį kasmet tenkiname vis labiau (šiemet lopšelio-darželio grupes lankys per 1200 vaikų, 40 daugiau nei pernai – įsteigtos 2 naujos grupės) ir po metų dvejų šios problemos tikrai nebeturėsime. Nuo šio rugsėjo Lietuvoje įvedamas privalomas priešmokyklinis ugdymas. Esame tam pasirengę. Tokios grupės bus ir mokyklose, ir darželiuose, iš viso 30 grupių, jose mokysis 370 šešerių metų amžiaus vaikų.

  Egzaminus išlaikėme kaip ir pernai, užpernai. Pusės egzaminų išlaikymo procentinė dalis didesnė už Lietuvos vidurkį, tačiau aukštesniųjų pasiekimų, t.y. įvertintų 86-100 balų turime mažiau nei šalies vidurkis. Apskritai, Lietuvoje šiemet keliamas prioritetinis siekis– pagerinti mokymosi rezultatus. Kaip tai padaryti, visų mūsų rūpestis. Rugpjūčio 25 dieną vykusioje konferencijoje Seime Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė savo pranešime akcentavo kiekvienos pamokos svarbą, pamokos efektyvinimo paieškas, teigdama, kad tose paieškose turime dalyvauti visi, nuo ministro iki mokyklos valytojos, kiekvienas tinkamai atlikdamas savo pareigas. Na, kas bevyktų ar nevyktų viršūnėse,  svarbiausias vyksmas vis dėlto mokykloje, o svarbiausias žmogus, nuo kurio visa tai priklauso – mokytojas. Todėl valstybė gali ir turi pareikalauti iš mokytojo geresnių rezultatų, bet kartu ir pasirūpinti tinkamomis darbo sąlygomis ir adekvačiu atlyginimu. Nuo rugsėjo 1 d. keičiasi mokytojų darbo apmokėjimas, minimalią koeficientų ribą pakeliant iki vidurkio, o nuo naujų biudžetinių metų siekiama maksimalios ribos, taip panaikinant vadinamąsias „žirkles“ ir pakeliant atlyginimus visiems pedagogams, išskyrus mokyklų vadovus. Išlieka didelis dėmesys, ir, kaip suprantame, poreikis nuolatinio mokytojų kvalifikacijos tobulinimo, čia svarbi mūsų Švietimo centro veikla, kuri turi orientuoti savo darbų kryptis į bendrus rajono švietimo tikslus.

  Taikome eksperimentinę Klasės krepšelio finansavimo metodiką, sutarta tęsti eksperimentą, Metodikoje matome nemažai tobulintinų dalykų, kuriuos nuo pat mokslo metų pradžios nuolat aptarinėsime su mokyklų bendruomenėmis, jau teikėme ir dar teiksime tuo klausimu siūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai. Kol kas ugdymo planui įgyvendinti lėšų pakanka, bet gerokai trūksta valdymui  ir administravimui bei švietimo pagalbos etatams išlaikyti.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

2016–2017 mokslo metų Telšių rajono švietimo veiklos prioritetai:

  1. Mokyklos pažanga savitumo link
  2. Kompleksinė pagalba kiekvienam mokiniui, ugdant  individualius gebėjimus
  3. Bendradarbiavimo ir pasitikėjimo kultūros plėtra

 Švietimo ir sporto skyriaus informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook