Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Nuo žvyrkelių tvarkymo iki socialinių problemų – šiandien pasitarime aptartos Telšių rajono aktualijos

 Šiandien Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas organizavo pasitarimą su seniūnijų seniūnais. Pasitarime taip pat dalyvavo Užimtumo tarnybos Telšių skyriaus atstovai, Telšių socialinių paslaugų centro vadovės, SĮ Telšių butų ūkis direktorius bei kiti.

Pasitarime spręstos kiekvienos seniūnijos problemos, aptarti pagrindiniai šių metų darbai, nedarbo lygio problematika, sprendimo perkelti socialinių išmokų ir socialinio darbo organizatorių pareigybes į Socialinės paramos ir rūpybos skyrių  aktualijos, seniūnų ir Telšių butų ūkio bendradarbiavimo perspektyvos.

Pavasarėjant pagrindinė problema – kelių būklė

Seniūnai ir seniūnijų darbuotojai yra arčiausiai vietos žmonių esantys savivaldybės administracijos atstovai, kuriems gerai žinomi seniūnijos gyventojų poreikiai bei problemos. Administracijos direktorius Imantas Motiejūnas reguliariai organizuoja pasitarimus su seniūnais, kad jie perduotų visas, net ir nedideles, gyventojų problemas bei lūkesčius.

Telšių rajono savivaldybės administracijos struktūrą sudaro 11 struktūrinių teritorinių padalinių – seniūnijų: Telšių, Degaičių, Gadūnavo, Luokės, Nevarėnų, Ryškėnų, Tryškių, Upynos, Varnių, Viešvėnų ir Žarėnų. Žinant visas šių seniūnijų aktualijas, savivaldybės administracijos darbas organizuojamas atsižvelgiant į žmonių prašymus, problemas, ir, žinoma, finansines galimybes.

Telšių mieste ir rajone atlikta daug darbų, o seniūnijoms tenka užduotis ne tik teikti paslaugas gyventojams, bet ir išsaugoti tai, kas sukurta, vykdant tinkamą viešųjų erdvių priežiūrą. Seniūnijos pačios atlieka didžiąją dalį darbų savo teritorijose: organizuoja bendrojo naudojimo teritorijų, šaligatvių valymą ir priežiūrą, gatvių ir kitų viešųjų vietų apšvietimą, želdinių priežiūrą, atlieka kitus darbus.

Atliekant kasdienes funkcijas, seniūnijose susiduriama su įvairiais iššūkiais, kurie sprendžiami kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi. Nuolatinė ir itin aktuali problema – kelių būklė. Šiemet žvyrkelių būklė tokia prasta, kad greideriavimo gali nebeužtekti – prireiks žvyruoti.

Už kelių priežiūrą seniūnijose yra atsakingi patys seniūnai – jie nurodo, kokius kelius ir kada valyti.

Šių metų Telšių rajono savivaldybės biudžete seniūnijoms, žvyruotiems keliams tvarkyti, papildomai skiriama 100 tūkst. eurų. Be to, šiemet planuojama asfaltuoti net kelias mieste ir kaimuose esančias žvyruotas gatves, apie tai visuomenę plačiau informuosime rytoj, patvirtinus Telšių rajono savivaldybės biudžetą.

Aptarta socialinių darbuotojų kasdienė veikla

Šiandien vykusiame pasitarime taip pat diskutuota socialinės srities klausimais. Atlikus išsamią socialinių paslaugų ir piniginės paramos teikimo struktūrą Telšių rajone ir palyginus ją su kitų Lietuvos savivaldybių taikoma praktika, buvo priimtas sprendimas perkelti socialinių išmokų ir socialinio darbo organizatorių pareigybes į Socialinės paramos ir rūpybos skyrių. Šis sprendimas buvo  priimtas darbo grupėje  dalyvaujant seniūnams bei seniūnijose dirbantiems specialistams. Taip pat buvo įvertintas siekis mažinti administracinę naštą, efektyviau naudoti finansinius resursus, didinti paramos teikimo efektyvumą ir pasiekiamumą seniūnijose gyvenantiems asmenims. Įgyvendinus pokyčius, sumažinta 7,25 darbuotojų etato.

Į Socialinės paramos ir rūpybos skyrių perkelta 19,5 etato. Įgyvendinus šiuos struktūrinius pakeitimus, Socialinės paramos ir rūpybos skyriuje yra 33,25 etato, iš kurių 3 etatai yra po 0,75, likusieji – po 1 etatą.   

Darbuotojai teikia tas pačias paslaugas, kaip ir anksčiau, tačiau pokyčiai pareikalavo techninių sprendimų: transporto priemonių, kuriomis naudojasi socialiniai darbuotojai, perdavimo ir kt. Šiais, kasdieniam darbui organizuoti svarbiais klausimais su savivaldybės administracijos vadovais ir seniūnais pasitarime tarėsi Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė bei Socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Gustienė su pavaduotoja Daiva Navickiene.

Nedarbo lygį mažins bendromis pastangomis

Pasitarime taip pat dalyvavo Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Telšių skyriaus vedėja Diana Abelkienė ir patarėja Daiva Čiegienė. Jos pristatė nedarbo lygį įvairiose seniūnijose ir apibendrino nedarbo lygio mažinimo priemones, kurios bus įgyvendinamos kartu su seniūnijų atstovais.

Aukščiausias nedarbo lygis – 13,2 procento yra Upynos seniūnijoje, Nevarėnuose – 12,1. Nedarbo lygis kai kuriose Telšių rajono seniūnijose yra aukščiau šalies vidurkio, todėl bus intensyviai dirbama siekiant sumažinti bedarbių skaičių.

Užimtumo tarnyba kiekvienoje Telšių rajono seniūnijoje organizuos „Darbo rinkos dienas“. Į jas bus kviečiami seniūnijų atstovai, seniūnijose gyvenantys bedarbiai: pokalbių metu bus aiškinamasi, kodėl asmenys vengia įsidarbinti, tačiau noriai naudojasi socialine parama. Užimtumo tarnyba kartu su Telšių rajono savivaldybės administracija motyvuos bedarbius ir siūlys jiems laisvas darbo vietas arba nukreips į profesinį mokymą. Pirmasis darbo rinkos dienų susitikimas organizuojamas Gadūnavo seniūnijoje kovo 19 dieną.

Kelmės rajono savivaldybėje po organizuotų darbo rinkos dienų nedarbo lygis sumažėjo nuo 15,5 proc. iki 9,4 proc.

Aptartas seniūnijų ir Telšių butų ūkio bendradarbiavimas

Šiandien savivaldybėje vykusiame pasitarime taip pat dalyvavo SĮ Telšių butų ūkis direktorius Adomas Domarkas, kuris su seniūnais aptarė bendradarbiavimo perspektyvas tvarkant seniūnijų erdves ir pastatus.

SĮ Telšių butų ūkis atlieka kasdienėse gyvenimo situacijose svarbias paslaugas: gatvių, kelių, automobilių stovėjimo aikštelių valymą, daugiabučių namų bendro naudojimo objektų administravimą bei socialinių ir savivaldybei priklausančių būstų priežiūrą, nuotekų ir atliekų šalinimo, elektros, santechnikos įrangų įrengimo ir kitas veiklos įstatuose numatytas paslaugas. Nuo to, kaip efektyviai ir ekonomiškai ši savivaldybės įmonė atlieka savo funkcijas, priklauso įmonės pelnas, gyventojų pasitikėjimas bei pasitenkinimas savo būstu bei šia savivaldybės įmone.

Be jau paminėtų veiklų, SĮ Telšių butų ūkis atlieka techninę priežiūrą bei avarijų likvidavimą, pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą, miesto viešųjų erdvių priežiūrą, socialinių ir savivaldybei priklausančių būstų priežiūrą, taip pat įmonė paskirta Telšių rajono energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos įgyvendinimo administratoriumi. SĮ Telšių butų ūkis taip pat eksploatuoja ir prižiūri miesto pirtį ir viešąjį miesto tualetą.

Telšių butų ūkyje dirba įvairių sričių specialistai, įmonė turi reikiamas darbo priemones, tad yra pasirengusi padėti miesto ir rajono seniūnijoms.

Sprendimai priimami komandinio darbo principu

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas nuolat organizuoja pasitarimus su sau pavaldžių padalinių darbuotojais bei kitomis įstaigomis. Bendradarbiavimas – rajono augimo pagrindas.

Telšių rajono savivaldybės administracija kviečia visuomenę bendrauti ir bendradarbiauti – seniūnijos yra atviros pasiūlymams bei prašymams ir norinčios padėti žmogui išspręsti problemas.

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra