Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Nauji autobusai. Elektromobilių įkrovimo stotelės. Elektroniniai bilietai. Tai gali tapti realybe

Susisiekimo kokybę gerinanti Telšių rajono savivaldybės administracija jau šiais metais ruošiasi teikti trijų projektų paraiškas: įsigyti naujiems autobusams, diegti elektroninio bilieto sistemą ir įrengti elektromobilių krovimo aikšteles.

Pirmasis projektas

2014 metų pabaigoje Telšių miesto gatvėmis pradėjo važinėti devyni nauji autobusai. Siekiant atnaujinti transporto priemonių parką ir toliau gerinti susisiekimo kokybę, būtų tikslinga įsigyti dar tris naujus autobusus – Telšių rajono savivaldybės administracija rengia projekto „Draugiškų aplinkai viešojo transporto priemonių įsigijimas Telšių mieste“ paraišką. Ją ruošiamasi pateikti iki šių metų rugsėjo mėnesio.

Gavus finansavimą, būtų nupirkti trys dvidešimties vietų aplinkai nekenksmingi autobusai.

Antrasis projektas

Antrasis projektas, kuriam tikimasi gauti finansavimą – „Elektroninio bilieto sistemos Telšių viešajame transporte sukūrimas“. Projekto paraiška bus teikiama Transporto investicijų direkcijai, finansavimo sutartį planuojama pasirašyti 2019 metais.

Pagal šį projektą viešajame transporte būtų įdiegti elektroniniai bilietai. Jų paskirtis būtų platesnė švietimo sektoriuje: galiotų mokykliniuose autobusuose, apskaitos sistemoje, bibliotekoje, organizuojant maitinimą ir kt.

Pagal šį projektą taip pat planuojama teikti nemokamą belaidį internetą autobusuose bei autobusų stotelėse įrengti informacinę sistemą, pranešančią, už kiek laiko ir koks autobusas atvyksta.

Trečiasis projektas

Pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai populiarėja elektra varomi automobiliai, prognozuojama, kad per keliasdešimt metų pasaulyje iš rinkos bus išimtos dyzelinu ar benzinu varomos mašinos. Vienas didžiųjų automobilių gamintojų informavo apie pasirengimą nuo 2019 metų rinkai ruošti tik hibridinius elektrinius ir vien elektra varomus automobilius,  Prancūzija 2030-aisiais žada uždrausti į Paryžių įvažiuoti dyzeliniais degalais ar benzinu varomiems automobiliams. Tokių pavyzdžių pasaulyje – apstu, nes elektra varomų automobilių skaičiuojama milijonais.

Atsižvelgiant į dabartį ir ateities perspektyvas, siekiant mažinti taršą ir skatinti naudojimąsi elektromobiliais, Telšių rajono savivaldybės administracija rengia paraišką projekto „Elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas Telšių mieste“  finansavimui gauti.

Projektu planuojama įrengti dvi elektromobilių įkrovimo prieigų stoteles Telšių mieste: Respublikos g. 30 ir Naujoji g. 5D. Kiekvienoje elektromobilių įkrovimo prieigoje bus įrengiamos dvi elektromobilio įkrovimo vietos ir dvi automobilio stovėjimo vietos, apšvietimas ir stebėjimo kameros. Paraišką planuojama teikti iki šių metų gegužės mėnesio.

„Telšių rajono savivaldybės administracija rengia ir teikia paraiškas pagal įvairias priemones, iš skiriamo finansavimo, priklausomai nuo lėšų naudojimo paskirties, tvarkomos viešosios erdvės, diegiamos naujovės ir panašiai. Žinoma, daug mieliau sutvarkytume gatves ar atliktume kitus neatidėliotinos skubos darbus, tačiau lėšos skiriamos tik konkrečiai sričiai – būtent transporto priemonėms įsigyti, modernioms technologijoms diegti ir panašiai.

Turime tikslą įsisavinti kuo daugiau lėšų iš įvairių finansavimo šaltinių ir dirbame tam, kad Telšiai taptų tokiu rajonu, kuriame gera gyventi, dirbti, mokytis ir ilsėtis“, – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

 

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra