Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
 

NACIONALINIO DIKTANTO DALYVIAI SKAIČIUOJAMI NE RUDENĮ

 

Nacionalinis diktantas jau tapo tradiciniu renginiu. Pirmuosiuose Diktantuose, įvykusiuose daugiau kaip prieš 10 metų, dalyvaudavo beveik vien suaugusieji. Greičiausiai ši graži kalbos akcija taip ir buvo sumanyta. Tačiau kasmet Diktantą rašydavo vis daugiau ir daugiau moksleivių, tad šiųmetis jubiliejinis dešimtasis specialiai surengtas penktadienį, pamokų metu. Ir iš tikrųjų – Telšių rajone užregistruoti net 522 moksleiviai, Nacionalinio diktanto dalyviai (duomenys perduoti organizatoriams ir paskelbti viešai). Apie dalyvavimą akcijoje iškart po Diktanto informavo visos gimnazijos, „Ateities“ ir „Kranto“ progimnazijos, Kaunatavos, Viešvėnų, Žarėnų pagrindinės mokyklos, Telšių suaugusiųjų mokykla. Būtent šios mokyklos ir laikomos oficialiomis Nacionalinio diktanto dalyvėmis. Labai apgailestaujame, kad tik po kelių dienų apie savo dalyvavimą akcijoje pranešė Telšių „Atžalyno“ progimnazija – Nacionalinį diktantą šioje mokykloje rašė 43 mokiniai ir 4 suaugusieji. Deja, duomenų apie Telšių rajone rašiusiuosius diktantą pakeisti jau nebegalime. Paprastai bet kokių akcijų dalyviais laikomi tie, kurie jose dalyvauja tiesiogiai arba nurodytu laiku ir būdu apie savo dalyvavimą informuoja organizatorius arba koordinatorius.

Šiemet Telšių rajone užregistruota 70 suaugusiųjų Nacionalinio diktanto dalyvių (registruojami tik tie, kurie rašė organizuotose grupėse ir kurių darbai išsiųsti Nacionalinio diktanto organizatoriams). Daugiausia jų rašė Savivaldybės administracijos salėje, kiti – mokyklose, bibliotekose, Telšių pirminės sveikatos priežiūros centre. Kaip ir kasmet, vienas aktyviausių akcijos dalyvių – Karolinos Praniauskaitės bibliotekos Tryškių skyrius – bibliotekininkė Janina Norvaišienė kasmet organizuoja gražias Nacionalinio diktanto šventes. Deja, šiemet tai padaryti buvo sunkiau – nuolatiniai dalyviai negalėjo ištrūkti iš darbo. Diktantas buvo rašomas ir Kaunatavos bibliotekoje, tačiau blogas interneto ryšys sutrukdė parašyti visą tekstą. Džiugu, kad vis daugiau mokyklų darbuotojų (ne tik pedagogų) rodo pavyzdį mokiniams: daugiausiai rašiusiųjų Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje, „Ateities“ ir „Kranto“ progimnazijose, Buožėnų mokykloje-darželyje.

Tikimės, kad kitais metais visi dalyviai užsiregistruos laiku – iškart po renginio, suaugusiųjų parašytus diktantus tą pačią dieną išsiųs nurodytu adresu arba pristatys renginį koordinuojančiam asmeniui. Laukiame ir užfiksuotų smagių akimirkų, pasakojimų apie šventę arba bent daugiau duomenų.

Nacionalinio diktanto Telšių rajone koordinatorė Birutė Žulkutė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra