Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
 
Savaitės klausimas
 
 

Dienos klausimas

peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Mero veikla
Siūloma žemaitiškus „Kalnus“ įtraukti į nematerialaus paveldo sąvadąTelšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas pritaria idėjai įtraukti Žemaičių Kalvarijos kalnų  giesmes į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Idėją įtraukti Žemaičių Kalvarijos kalnų giesmes ir jų giedojimą į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą merui pateikė Kultūros centro folklorinio ansamblio „Spigėns“ vadovė Diana Bomblauskienė.


Gerbiami Telšių rajono žmonės,

prasidėjo Adventas – susikaupimo ir ramybės laikotarpis, skirtas susitaikyti, išgryninti dvasią, skleisti ramybę ir gerumą. Po gana sudėtingų metų mums visiems trūksta to nuoširdaus pasibuvimo ramybėje ir taikoje, kad į naujus metus žengtume be slogių praeities prisiminimų.


Geriausiai kraštovaizdis suplanuotas TelšiuoseAplinkos ministerijos paskelbtame geriausių kraštovaizdžio architektūros darbų konkurse Telšių rajono savivaldybės pateiktas projektas „Telšių miesto urbanizuotos teritorijos gamtinio karkaso formavimas ir stiprinimas“ surinko daugiausiai vertinimo komisijos narių balsų ir nominuotas 2018 m. kraštovaizdžio architektūros darbų konkurso nugalėtoju.


KVIEČIAME KARTU PUOŠTI EGLUČIŲ ALĖJĄ
Mielieji,   Apsisuko laiko ratas ir vėl sparčiais žingsniais artėjame prie kitų metų slenksčio, o, pasitinkant Naujuosius, 2019-uosius, kviečiu visus susitelkti būtiniems prieššventiniams darbams – miesto papuošimui. Dėkoju telšiškiams ir visiems, kurie padeda atskleisti unikalų Telšių grožį, seną miesto istoriją, asmenybes, konkrečiais darbais geranoriškai darbuojasi, puoselėja viešąsias erdves.

Kviečiu sutelkti jėgas ir kartu su savo įstaigos, organizacijos, draugų kolektyvu ar šeima tęsti Kalėdų eglutės puošimo idėją, taip sukuriant žavesiu ir kalėdine dvasia alsuojančią, žiemos paslaptimi apgaubtą Kalėdinių eglučių alėją Katedros aikštėje kuri nušvies kelią į Kalėdų senelio ambasadą. Eglučių alėjos įžiebimas ir Kalėdų senelio ambasados atidarymas vyks 2018 m. gruodžio 13 d. t.y. ketvirtadienį 17 val.

Sveikinimas su Vietos savivaldos diena

Brangūs rajono žmonės,

puikiai suprantame, jog į Telšių rajono savivaldybę dažniausiai kreipiatės ne tik paslaugų, bet ir pagalbos. Mes norime ir galime Jums padėti.

Puikiai suprantame ir tai, kad ne kiekvienas išdrįstate ar matote būtinybę kreiptis į mus. Bet mes siekiame, kad kiekvienas iš Jūsų Savivaldybėje jaustųsi laukiamas, suprastas ir gautų tinkamą pagalbą.

Ne visus egzistuojančius sunkumus galime išspręsti – ne viskas mūsų galioje ir valioje, o finansinės galimybės – ribotos. Tačiau kiekviena darbų sąraše esanti užduotis sulauks savo eilės, o žmogiškosios problemos išsprendžiamos supratingumu, kantrybe, abipusiu bendradarbiavimu.


Sveikinimas su Tarptautine mokytojo diena

Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų (Johanas Volfgangas Gėtė)

Brangūs pedagogai,

Jūs esate tie visuomenės šviesuliai, kurie rodo kelią net ir pasiklydusiam vaikui. Dvidešimt penkerius savo gyvenimo metus dirbau pedagogu, tad puikiai suprantu tą, nelengvą Jūsų kasdienybę, kurią praskaidrina moksleivių pasiekimai, kilnūs jų poelgiai, nuoširdus dialogas su ugdytinių artimaisiais. Kas gali būti nuoširdžiau už tą šypseną vaiko veide, kai vietoje „nemoku“ jis mokytojui ištaria „aš tą padariau!“. Bet, džiaugiantis ugdytinių pasiekimais, svarbu nepamiršti ir Jūsų, tad tikiuosi, kad valstybiniu lygmeniu priimami sprendimai adekvačiai įvertins Jūsų darbo svarbą ir sudėtingumą.  

Telšių rajono savivaldybės kolektyvo vardu sveikinu visus buvusius, esamus ir būsimus pedagogus su Tarptautine mokytojų diena, linkiu kantrybės sudėtingoje kasdienoje, rūpesčio ne tik kitais, bet ir savimi, įkvėpimo mokyti ne tik iš knygų, bet ir iš širdies.

Tegul dėmesys, pagarba, dėkingumas būtų kasdienis palydovas, o ne retai sutinkamas svečias.  

Su pagarba,

Petras KUIZINAS, Telšių rajono savivaldybės meras ;


Sveikinimas su Policijos diena

Gerbiami Lietuvos policijos darbuotojai,

Telšių rajono savivaldybės kolektyvo vardu reiškiu Jums nuoširdžią padėką ir pagarbą už sudėtingą kasdienybę, kurią skiriate mūsų saugumui užtikrinti ir teisingumui vykdyti.  Jūs esate tie, į kuriuos, ištikus nelaimei ar prireikus pagalbos, kreipiamės pirmiausia, tad linkiu, kad ir patys sulauktumėte deramo įvertinimo tiek materialine, tiek žmogiškąja prasmėmis.

Su profesine švente!

Petras KUIZINAS, Telšių rajono savivaldybės meras ;


Mero sveikinimas

Mielieji,

ši ir kita savaitė gausios gražiomis progomis: rugsėjo 27-ąją minime Lietuvos socialinių darbuotojų ir Pasaulinę turizmo dienas, spalio 1-ąją – Tarptautinę pagyvenusių žmonių ir Muzikos dienas.

Kiekviena šių dienų – svarbios ir reikšmingos, jos suteikia progą prisiminti ir įvertinti mūsų šviesulių: senjorų, socialinių darbuotojų, muzikos ir turizmo sričių atstovų indėlį į saugią, išsilavinusią, darnią visuomenę.

Telšių rajono savivaldybės vardu siunčiu visiems gražiausius linkėjimus ir nuoširdžią padėką. Linkiu stiprybės, kantrybės ir pašaukimo atsakingame ir sudėtingame darbe!

Petras KUIZINAS, Telšių rajono savivaldybės meras ;


Pasitinkant rugsėjį – pokalbis su rajono meru P. Kuizinu apie Savivaldybės dėmesį švietimui

Šių metų Telšių rajono savivaldybės biudžete švietimui, kaip ir kasmet, skirtas didžiulis dėmesys: be ugdymo proceso kokybės gerinimo, kiekvienais metais atliekami įvairūs darbai, gerinantys technines ugdymo ir ugdymosi sąlygas.

Apie rajono švietimo įstaigų remontą, žaidimo aikštelių įrengimą bei kitas aktualijas kalbame su ilgamečiu pedagogu, Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu.


Mero sveikinimas su Tarptautine jaunimo diena

Jaunime!

Džiaugiamės ir didžiuojamės žinodami, kiek daug talentingų ir darbščių jaunuolių gyvena Telšiuose. Švietimo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, darbovietės ir visas rajonas sklidinos Jūsų iniciatyvų ir idėjų Lietuvai. 

Dalis Jūsų pasirenkate kurti gyvenimą didesniuose miestuose, dalis po studijų baigimo grįžtate į gimtąjį kraštą. Nesvarbu, kur bebūtumėte, esate vertinami, laukiami ir gerbiami.

Telšių rajono savivaldybės kolektyvo vardu sveikinu Jus su Tarptautine jaunimo diena linkėdamas drąsos ir ryžto tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime!

Visada su Jumis,

Petras KUIZINAS, Telšių rajono savivaldybės meras


Telšiškių delegacija lankėsi Prancūzijoje – miesto partnerio Sent Egrevo Taikos šventės renginiuoseTelšių rajono savivaldybės delegacija 2018 m. liepos 12–15 d. lankėsi Sent Egreve, Prancūzijoje, kur dalyvavo Taikos šventėje, skirtoje paminėti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-ąsias metines. Sent Egrevo miesto mero Daniel‘io Boiset‘o kvietimu, Telšių rajonui atstovavo mero pavaduotojo Kęstučio Gusarovo vadovaujama delegacija sudaryta iš savivaldybės administracijos, savivaldybės įstaigų darbuotojų. Šventėje taip pat dalyvavo Telšių miestai partneriai iš Čekijos ir Lenkijos bei svečiai iš Vokietijos.


Savivaldybės parama tvarkantiems daugiabučių namų kiemusTelšių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) jau ne pirmi metai asfaltuoja įvažas į daugiabučių namų kiemus. Savivaldybės mero Petro Kuizino iniciatyva Tarybai patvirtinus daugiabučių namų kiemų rekonstrukcijos finansavimo tvarką greta gatvių bei įvažų rekonstrukcijų skirtas finansavimas ir patiems kiemams tvarkyti. Gyventojų iniciatyva, iš dalies prisidėjus Savivaldybei, galima kompleksiškai išspręsti infrastruktūros problemas: sutvarkyti inžinerinius tinklus, išplėsti automobilių parkavimo vietų skaičių, įrengti pėsčiųjų takus ir kt.


Į Telšius atvyko pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchasLietuvos paštas telšiškiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą. Jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtas paveikslas eksponuojamas Telšių centriniame pašte.


Žemaitijos jubiliejinių metų programos aptarimas Seime 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balandžio 27 d. Lietuvos Respublikos Seimo nario Valentino Bukausko kvietimu Parlamente lankėsi Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas kartu su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu bei vyskupijos kunigų tarybos, konsultorių kolegijos nariais bei dekanatų dekanais. Susitikimo su Seimo Laikinosios Žemaičių grupės nariais metu aptartas ruošiamas Žemaičių metų programos projektas, kalbėta apie regioninės politikos stiprinimą bei žemaitiškumo išryškinimą.


Telšiuose merai aptarė artėjančius Žemaitijos jubiliejinius metus
Antradienį, Žemaitijos sostinėje lankėsi Telšių vyskupijai priklausančių savivaldybių merai ar jų atstovai. Iš 15 savivaldybių atvykusiems svečiams pristatytas rengiamas Žemaitijos metų paminėjimo programos projektas, pasidalinta idėjomis, kaip būtų galima įprasminti Žemaitijai svarbią sukaktį.


Archyvas