Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Lietuvių kalbos dienos lopšelyje-darželyje „Berželis“

 


   Atsižvelgdami į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos paskelbtas Lietuvių kalbos dienas nuo vasario 16-osios iki kovo11-osios ir minėdami Atkurtos Lietuvos 100-metį,  jau antri metai Telšių lopšelyje-darželyje ,,Berželis“ organizuojame projektą ,,Kalbos savaitėlė darželyje“. Atrasdami lietuvių kalbos stebuklus, suprasdami kultūrinio-tautinio paveldo išsaugojimo svarbą, siekiame, kad ši veikla įstaigoje būtų ne epizodinė, o nuolat integruojama į ugdymo procesą.

   Darželio bendruomenė 2017–2018 m. m. vykdo projektą „Augame su pasaka“. Vasario 19–23 dienomis logopedė metodininkė Laura Stasiulienė  ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupėse ir logopediniame kabinete organizavo viktorinas ,,Ką kalba pasakų herojai?“ Pagrindinis tokios veiklos tikslas – suteikti vaikams  emocinio-socialinio džiaugsmo, įsijaučiant į pasakų personažų vaidmenis; lavinti kritinį-kūrybinį mąstymą; formuoti sklandžios rišliosios kalbos įgūdžius. Tai buvo gana atsakingas darbas grupių komandoms. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai išradingai sugalvojo pavadinimus savo komandoms: LAIMINGIEJI, STIPRIEJI, ŽVAIGŽDELĖS, GĖLYTĖS. Viktorinoje visi klausimai buvo siejami su pasakomis. ,,Berželio“ ugdytiniai išbandė dėmesio reikalaujančias klausymo užduotis: naudodamiesi multimedija atidžiai klausėsi profesionalių skaitovų pasakų ištraukų, personažų, kuriuos reikėjo atspėti ir konkrečiai įvardinti pasakų pavadinimus, apibūdinimų. Daug išminties reikėjo pasitelkti, traukiant „Stebuklingojo maišelio“ atitinkamus paveikslėlius, žodžius ar frazes, kurios taip pat kvietė prisiminti pamėgtus personažus. Pasukti galveles ir priimti  problemų sprendimus pasakose reikėjo, analizuojant parinktas atitinkamas pasakų siužetų vietas. Daug džiugių emocijų dalyviams suteikė žuvelių-garselių (metodinė priemonė)  „žvejyba“ magnetine meškere iš lietuvių liaudies pasakos „Muštas nemuštą neša“. Į artikuliacinio kvėpavimo ir lūpų treniruotę vaikus įtraukė pasakos „Jaučio trobelė“ personažai (kalbos ugdymo metodinės pūtimo priemonės). Na, o tikrai draugystei su pasakomis pakvietė ugdytinius kūrybinės-teatrinės improvizacijos: pasigamintos pirštukinės lėlės pasakoms „Katinėlis ir gaidelis“, „Ropė“.  Kalbos savaitės uždarymą vainikavo padėka visą pusmetį (rugsėjo–vasario mėnesiais) vaikus lydėjusiems pasakų personažams (pirštukų žaidimas „Padalinkim apelsiną“) ir „Varliukų“ grupės pasakos „Jaučio trobelė“ inscenizacija, parodyta visai darželio bendruomenei (vyr. auklėtoja Stanislava Balčiūnienė).

   Minint įstaigoje Lietuvių kalbos dieneles, solidi „Berželio“ 9 asmenų ir 4 kartų komanda dalyvavo Telšių rajono savivaldybėje surengtame skaitymo maratone „Simonas Daukantas ir Justinas Staugaitis. Jie svajojo ir kūrė Lietuvą“ – skaitė S. Daukanto kūrinio „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ tekstų ištraukas apie girias. Džiaugiamės talentingais mažaisiais skaitovais: Roku Vaitiekaičiu ir Gabija Žebrauskaite (priešm. ugd. ped. A. Jonkienė). Įstaigos vardu esame dėkingi lietuvių kalbos puoselėtojams, organizuojantiems tokius renginius, ir jaučiamės pakylėti, galėdami prisidėti prie žymių mūsų tautai žmonių kūrybos, svajonių, pilietiškos meilės. Mūsų darželio bendruomenė siekia būti Lietuvos dalimi ir kurti jos ateitį kartu.

Laura Stasiulienė, Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ logopedė metodininkė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook