Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
24252627282901
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Kovas
    2020     
 

Koronavirusas

Telšių rajone patvirtintas ketvirtas užsikrėtimo koronavirusu atvejis

Šeštadienį, kovo 28 d., Telšių rajone patvirtintas 4 – asis užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Virusas nustatytas po patikrinimo Telšių mobiliame tyrimų punkte. Pradėtas epidemiologinis tyrimas. Laukiame informacijos, apie kurią nedelsdami informuosime visuomenę. Taip pat pateikiamas 2020 kovo 27 d. Telšių rajone nustatyto 3 – ojo užsikrėtimo atvejo maršrutas

Plačiau
Aktuali statistinė informacija apie koronavirusą rajone

Telšių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras informuoja apie naujausius koronaviruso tyrimus rajone:

• Šiuo metu turimais duomenimis, koronaviruso COVID-19 infekcija diagnozuota 3 Telšių rajono gyventojams. Asmenys gydomi.
• Per visą karantino laikotarpį Telšių greitoji medicinos pagalba į ligoninę išvežė 4 asmenis, vienam iš jų diagnozuotas susirgimas (kiti 2 atvejai diagnozuoti po asmens patikrinimo mobiliajame punkte).
• Vakar, penktadienį, Telšių mobiliajame punkte koronaviruso tyrimams atlikti mėginiai paimti iš 62 asmenų.
• Gyventojus, kurie nori pasitikrinti mobiliajame punkte, kviečiame registruotis koronos karštąja linija 1808. Rytojui, sekmadieniui, yra laisvų vietų.

Plačiau
Nustatytas trečias koronaviruso užsikrėtimo atvejis Telšių rajone

Kovo 27 d. gauta informacija, kad Telšių mobiliame punkte nustatytas naujas užsikrėtimo atvejis koronavirusu Telšių rajone. Tai yra trečias nustatytas užsikrėtimo atvejis rajone. Asmuo lankėsi užsienyje. Pradėtas epidemiologinis tyrimas. Gavus naujų duomenų, nedelsiant informuosime visuomenę.

Plačiau
SAVIVALDYBĖ SKIRS APSAUGOS PRIEMONIŲ GYVENTOJAMS

Artimiausiu metu organizuojamas Telšių rajono savivaldybės, administracijos vadovų bei Ekstremalių situacijų operacijų centro pasitarimas dėl apsaugos priemonių skyrimo rizikos grupės gyventojams bei socialiai remtiniems asmenims. Planuojama skirti apsauginių veido kaukių, pirštinių, dezinfekcinio skysčio ir/ar kitų būtinų priemonių. Sprendimas aprūpinti gyventojus apsaugos priemonėmis inicijuojamas siekiant apsaugoti gyventojus nuo koronaviruso plitimo grėsmės, atsižvelgiant į kai kurių apsaugos priemonių trūkumą prekybos vietose bei finansines asmenų galimybes įsigyti priemonių patiems. Artimiausiu metu detaliai informuosime visuomenę apie priimtus sprendimus.

Plačiau
Informacija apie transportavimo paslaugas iš užsienio šalių į Lietuvos rajonus grįžtantiems asmenims

Telšių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras informuoja, kad karantino metu šalies savivaldybės įpareigotos užtikrinti transportavimo paslaugas iš užsienio šalių į Lietuvos rajonus grįžtantiems asmenims. Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Tie, kurie neturi tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleidžia savivaldybių parengtose patalpose.

Plačiau
Informacija dėl lėšų skyrimo VšĮ Regioninei Telšių ligoninei

Šiandien Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 27 d. įsakymu Nr. A1-494 „Dėl lėšų skyrimo VšĮ Regioninei Telšių ligoninei¨ skirta VšĮ Regioninei Telšių ligoninei 50000,00 Eur dviem dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatams įsigyti.

Artimiausiu metu planuojama papildomai pirkti apsauginių veido kaukių, dezinfekavimo priemonių.

Plačiau
INFORMACIJA APIE TELŠIŲ MOBILŲ TYRIMŲ PUNKTĄ

Antradienį (03.24 d.) Telšiuose pradėjo veikti mobilusis punktas koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti. Pateikiame informaciją apie šiame punkte atliekamus tyrimus bei jų eigą.

Plačiau
Iš vyriausybės rezervo skirtos asmens apsaugos bei dezinfekavimo priemonės medicinos įstaigoms

Ekstremalių situacijų operacijų centras informuoja, kad šiandien Telšių rajono savivaldybę pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro skirtos asmens apsaugos bei dezinfekavimo priemonės. Jos bus perduotos Telšių rajono savivaldybės medicinos įstaigoms. Taip pat jau yra užsakytos ir pirmadienį bus pristatytos naujos asmens apsaugos bei dezinfekavimo priemonių siuntos, kurios įsigytos iš Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšų, skirtų ekstremalios situacijos dėl COVID-19 valdymo rajone.  Šios savivaldybės nupirktos priemonės bus paskirstytos medicinos įstaigoms rajone, taip pat atsižvelgiant į poreikį jomis bus aprūpinamos  bendruomenės, organizacijos bei įstaigos.

Plačiau
KARANTINAS. KĄ BŪTINA ŽINOTI LANKANTIS VIEŠOSE VIETOSE
informacija apie antrąjį nustatytą COVID-19 užsikrėtimo atvejį Telšių rajone

Pateikiame informaciją apie antrąjį nustatytą COVID-19 užsikrėtimo atvejį Telšių rajone.
Atvejis nustatytas 2020-03-25 Telšių r. sav mobiliame punkte.
Atvejo maršrutas:
1.Dalyvavo kovo 14 d. pobūvyje, kavinėje UAB „Atostogų parkas“ (nuo 16 val. iki 22 val.).
2.Lankėsi kovo 16 d. Telšių prekybos centras Norfa apie 12 val. (adresu Luokės g. 73, Telšiai).
3.Lankėsi kovo 16 d. Mažeikių butų ūkio kasa apie 12 val. (adresas Vilniaus g.38-2, Telšiai).
4.Kovo 24 d. skambino1808 ir atvyko pasidaryti tyrimus.

Jei jūs lankėtės pažymėtose vietose nurodytu laiku ir su jumis nesusisiekė NVSC specialistai, užsiregistruokite paskambinus šiuo telefono numeriu: +370 62077547. Kreiptis tik darbo laiku (I-IV 8:00-17:00, V 8:00-15:45).

Plačiau
kovai su COVID-19 suburta „Versli Lietuva“ ekspertų komanda

Visos Lietuvos įmonės ir gamintojai, norintys ir galintys prisidėti kovojant su koronaviruso infekcijos pasekmėmis, nuo šiol kviečiami teikti komercinę informaciją agentūrai „Versli Lietuva“ – informuoti apie savo galimybes gaminti reikiamas priemones bei siūlomą paramą.

Vienas langelis verslui, norinčiam bendradarbiauti, pasiekiamas informacinėje platformoje www.verslaspriescovid19.lt

Plačiau
SVARBŪS PAKEITIMAI VISIEMS, KURIE IŠ UŽSIENIO GRĮŽTA Į LIETUVĄ

Parengti Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, kuriais keičiama neseniai įsigaliojusi tvarka. Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

Plačiau apie pasikeitimus: https://bit.ly/39hlbFh

Plačiau
Naujausia informacija visuomenei apie kovo 25 d. priimtus sprendimus

Svarbi informacija gyventojams apie naujausius Lietuvoje priimtus sprendimus siekiant griežtinti koronaviruso plitimo valdymą.

Plačiau
ATNAUJINTi KONTAKTINIAI DUOMENYS VISUOMENEI DĖL KORONAVIRUSO

Pateikiame visuomenei atnaujintus ir papildytus pagrindinius kontaktus, kuriais galite skambinti ir klausti – Jums bus visada atsakyta. Taip pat primename įsigaliojusias rekomendacijas dėl asmens  apsaugos priemonių dėvėjimo viešose vietose ir lankytojų elgesio prekybos vietose.

Nuoroda kontaktų sąrašo parsisiuntimui: https://bit.ly/2WFUPKv

Plačiau
Įvedami nauji reikalavimai prekybos vietose

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose.

Plačiau
Aktuali informacija gyventojams griežtinant viruso plitimo valdymą šalyje

 Svarbi informacija gyventojams apie naujausius priimtus sprendimus siekiant griežtinti koronaviruso plitimo valdymą.

Plačiau
TELŠIUOSE PRADĖJO VEIKTI MOBILUS KORONAVIRUSO PATIKROS PUNKTAS

Šiandien 12.00 val. Telšiuose pradėjo veikti mobilusis punktas koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti. Pirmasis pacientas atvyko 12.00 val. Šiandien planuojama aptarnauti apie 20 asmenų.
Primename, kad į mobilųjį punktą atvykti galima tik gavus siuntimą iš karštosios koronaviruso telefono linijos 1808 specialistų. Neužsiregistravę asmenys tikrinami nebus, prašome gyventojus iš anksto skambinti nurodytu telefono numeriu.

Plačiau
pradeda veikti mobilus punktas koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti

EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ OPERACIJŲ CENTRO INFORMACIJA

Kovo 24 d. 12:00 val. buvusio karinio miestelio teritorijoje, Jono Semeškos gatvėje (įvažiavimas iš K.Mindaugo gatvės), pradeda veikti mobilus punktas koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti. Šis mobilus punktas aptarnaus 4 savivaldybių: Telšių, Mažeikių, Plungės bei Rietavo gyventojus. Punkte veiklą vykdys šių keturių savivaldybių jungtinės pajėgos.

Plačiau
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ TIKSLINA PAVIEŠINTĄ INFORMACIJĄ - LĖŠOS KVĖPAVIMO APARATAMS ĮSIGYTI SKIRIAMOS

Šiuo sudėtingu ir atsakingu periodu vienas iš svarbiausių uždavinių yra patikrintos ir oficialios informacijos sklaida visuomenėje. Žiniasklaidoje šią savaitę publikuoti tam tikri teiginiai apie koronaviruso grėsmės valdymą sąlygojo sumaištį ir neteisingas interpretacijas tarp gyventojų. Atsižvelgdami į tai informuojame, kad oficialią ir patikrintą informaciją skelbia Telšių rajono savivaldybė, kurios pranešimais kviečiame vadovautis vertinant įvairias situacijas.

Plačiau
VIEŠOSIOS TVARKOS UŽTIKRINIMO SKYRIUS PADEDA UŽTIKRINTI GYVENTOJŲ SAUGUMĄ

Saviizoliacija, išvengiant kontakto su kitais žmonėmis, yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Iš užsienio valstybių grįžę asmenys ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso atveju privalo dvi savaites likti namuose, vengti socialinių kontaktų ir stebėti savo sveikatą. Telšių rajono savivaldybė kiekvieną dieną sulaukia pranešimų apie saviizoliacijos nesilaikančius asmenis: pilietiški Telšių rajono gyventojai praneša apie iš užsienio grįžusį ir viešose erdvėse besilankantį kaimyną, bendradarbį ar jo šeimos asmenis. Į pranešimus reaguoja Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus darbuotojai.Su galimais pažeidėjais pirmiausia bendraujama nuotoliniu būdu – telefonu. Nepavykus susisiekti ar asmeniui nepaisant įspėjimų, Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus darbuotojai vyksta drausminti asmenų į jų gyvenamąsias teritorijas.

Plačiau
Seimas, atsižvelgdamas į šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją ir karantiną, priėmė aktualius sprendimus

Seimas, atsižvelgdamas į šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją ir karantiną, priėmė aktualius sprendimus, skirtus padėti verslui ir darbuotojams, taip pat užtikrinti šalies finansų sistemos stabilumą. Pristatome svarbiausius šiandienos Seimo sprendimus.

Plačiau
Svarbiausi kontaktai
Visą parą veikianti karštoji linija gyventojams:
koronaviruso karštoji linija 1808
Skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963

 

Plačiau
Namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuoto ligonio ar asmens, turėjusio sąlyti su sergančiuoju COVID – 19 virusu (koronaviruso infekcija), atmintinė

Informuojame apie izoliavimosi namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje principus, sąlygas, aplinkos bei asmens higienos reikalavimus ir kitą su izoliacija susijusią informaciją.

Nuoroda atmintinės parsisiuntimui: http://bit.ly/2U2DCth

Plačiau
TELŠIŲ BUTŲ ŪKIS DEZINFEKUOJA DAUGIABUČIUS NAMUS

Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus nurodymu daugiabučių namų laiptines jau dezinfekuoja SĮ „Telšių butų ūkis“. Kasdien dirba trys darbuotojų brigados. Pirmiausia dezinfekuojami „Telšių butų ūkio“ administruojami daugiabučiai namai – jų yra 55. Šie namai bus baigti  dezinfekuoti šią savaitę.

Plačiau
Telšių rajono savivaldybėje gyventojai aptarnaujami nuotoliniu būdu: telefonu ir elektroninio ryšio priemonėmis.
Dėl išmokų gavėjų neaptarnavimo jų gyvenamųjų patalpų viduje

Dėl išmokų gavėjų neaptarnavimo jų gyvenamųjų patalpų viduje (NUORODA - AKTYVI, PASPAUSKITE IR ATSIDARYS FAILAS).

Plačiau
DĖL INDIVIDUALIŲ PSICHOLOGINIŲ KONSULTACIJŲ TELEFONU

Telšių krizių centras teikia nemokamas individualias psichologines konsultacijas kiekvieną darbo dieną nuo 8.00 iki 20.00. val. telefonu:
•    Psichologinių krizių atveju skambinti tel. Nr. 867116590; 860309040;
•    Dėl smurto artimoje aplinkoje kreiptis tel. Nr. 868229459;
•    Tėveliai, auginantys vaikus su raidos sutrikimais, konsultuojami telefonu Nr. 867131278.

Plačiau
Informacija visuomeninio transporto keleiviams:grafikų pakeitimai

Informuojame, kad nuo šiandien (kovo 18 d.) yra koreguojami autobusų grafikai. Visi pasikeitimai pateikiami žemiau esančiame grafike. Apie pakeitimų galiojimo termino pabaigą informuosime visuomenę. 

Plačiau
DĖL APGYVENDINIMO SAVIIZOLIACIJAI

Telšių rajono savivaldybė asmenų saviizoliacijai skiria laisvus, savivaldybei priklausančius butus. Taip pat buvo bendrauta su 2 viešbučių atstovais, kurie sutiktų apgyvendinti asmenis, kuriems reikalinga saviizoliacija. Šioms reikmėms taip pat galėtų būti naudojamas savivaldybei priklausantis pastatas, esantis Telšių mieste.

Dėl apgyvendinimo galimybės prašome kreiptis į apgyvendinimo koordinatorių Almantą Lukavičių tel. nr. 8699 52673.

Plačiau
Koronavirusas: rizikingos visos, o ne konkrečios šalys

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) Europoje ir visame pasaulyje, tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiandien žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas.

Plačiau
Kreipimasis į verslininkus, vykdančius maisto prekių pardavimą

Primename, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras–Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas 2020 m. kovo 16 d. sprendimu Nr. V-381 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių“ n u s p r e n d ė:

1. Įpareigoti parduotuves, prekybos ir (arba) pramogų centrus, vykdančius maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimo veiklą, taip pat turgavietes, vykdančios maisto pardavimo veiklą (toliau – prekybos vietos):

1.1. Organizuoti pirkėjų ir kitų lankytojų (toliau – lankytojai) srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių, sudarant galimybę tinkamai rankų higienai.

Plačiau
KREIPIMASIS Į DAUGIABUČIŲ NAMŲ GYVENTOJUS

Siekiant užtikrinti kuo didesnę informacijos sklaidą visuomenėje, prašome jūsų, daugiabučių namų gyventojai, atspausdinti šį kontaktinių duomenų sąrašą dėl koronaviruso ir pakabinti savo gyvenamojo namo laiptinėje. Yra gyventojų, kurių informacija nepasiekia nei internetinėmis priemonėmis, nei spauda ar ryšio pagalba. Todėl ypatingai prašome kiekvieno pakabinti šį skelbimą.

Nuoroda kontaktų sąrašo failo parsisiuntimui: http://bit.ly/2UeTbwx

PASTABA: Failas paruoštas dviem formatais (priklausomai nuo laiptinės skelbimų lentos dydžio  - A4 bei A5 formatu).

Dėkojame Jums!

Plačiau
INFORMACIJA DĖL DAUGIABUČIŲ DEZINFEKAVIMO

Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.

Plačiau
Informacija visuomeninio transporto keleiviams

Gerb. Telšių miesto ir rajono gyventojai

       UAB Telšių autobusų parkas informuoja, kad dėl valstybės mastu paskelbto karantino nuo 2020 m. kovo 18 d. bus mažinamas vietinio reguliaraus susisiekimo miesto ir priemiesčio maršrutuose autobusų eismas. Sekite informaciją.

Plačiau
Kontaktiniai duomenys visuomenei

Pateikiame visuomenei pagrindinius kontaktus, kuriais galite skambinti ir klausti – Jums bus visada atsakyta.

Plačiau
oficialiai patvirtintas pirmasis COVID - 19 užsikrėtimo atvejis Telšių rajone

Šiandien oficialiai patvirtintas pirmasis COVID-19 užsikrėtimo atvejis Telšių rajono gyventojui. Tai vidutinio amžiaus vyras, kuris grįžo iš Dominikos Respublikos, o šiuo metu izoliuotas ir gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Remiantis naujausiais duomenimis, paciento būklė patenkinama. Saviizoliavosi ir kontaktą turėjęs asmuo. Renkama visa epidemiologinė informacija. Taip pat informuojame, kad greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, kontaktavę su sergančiuoju, yra izoliuoti.

Šalyje įvedus karantiną gyventojų prašoma veikti koordinuotai bei laikytis visų nuo kovo 16 d. 00:00 val. įsigaliojusių ribojimų.

Plačiau
Kreipimasis į gyventojus

Dėl korono viruso (COVID-19) valdymo priemonių Telšių rajone ir siekiant suteikti reikiamą pagalbą bei paramą Telšių rajono gyventojams, prašome kuo skubiau suteikti Jums žinomą informaciją apie šalia gyvenančius senyvo amžiaus ar neįgalius asmenis, kuriems, Jūsų manymu, reikalinga pagalba ar parama.

Plačiau
Telšiuose pradės veikti mobili tyrimų dėl COVID-19 paėmimo vieta

TELŠIUOSE MOBILUS PUNKTAS VEIKS BUVUSIO KARINIO MIESTELIO TERITORIJOJE. APIE VEIKIMO PRADŽIOS DATĄ INFORMUOSIME ATSKIRU PRANEŠIMU.

Plačiau
Prašome suteikti Jums žinomą informaciją apie šalia gyvenančius senyvo amžiaus ar neįgalius asmenis

Dėl korono viruso (COVID-19) valdymo priemonių Telšių rajone ir siekiant suteikti reikiamą pagalbą bei paramą Telšių rajono gyventojams, prašome kuo skubiau suteikti Jums žinomą informaciją apie šalia gyvenančius senyvo amžiaus ar neįgalius asmenis, kuriems, Jūsų manymu, reikalinga pagalba ar parama.

 

Plačiau
Telšių rajono savivaldybės mero kreipimasis į rajono gyventojus

Susidariusi situacija reikalauja susitelkimo. Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas. Visuomenės primygtinai prašau laikytis visų ribojimų. Jie nėra nukreipti prieš verslą, prieš žmones. Jie visa jėga nukreipti kovai su virusu COVID-19.

Plačiau
Direktoriaus įsakymu patvirtintos koronaviruso valdymo priemonės Telšių rajone

Šiandien Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus IMANTO MOTIEJŪNO įsakymu Nr. A1-387 patvirtintos koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonės Telšių rajone.

Plačiau
EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ VALDYMO KOMISIJOS PIRMININKO IMANTO MOTIEJŪNO PRANEŠIMAS VISUOMENEI

Koronaviruso grėsmės akivaizdoje kreipiuosi į visus Telšių rajono žmones: čia gyvenančius ar atvykusius, vaikus ir senjorus. Kreipiuosi į visus tautiečius visuose šalies miestuose ar gyvenančius užsienyje. 

Šiuo metu kaip niekada reikalingas mūsų visų susitelkimas ir bendrystė siekiant apsaugoti save ir kitus nuo galimų pavojų. Dėl pandemijos apribojimai nustatomi visame pasaulyje, izoliuojasi didesnės ir mažesnės, skurdesnės ir labiau pažengusios šalys nei Lietuva. Paklusti tam tikriems reikalavimams privalome ir mes. Saugūs esame tol, kol saugomės.

Šiandien įvyko Telšių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Prašydamas kuo didesnės informacijos sklaidos, pristatau pagrindinius sprendimus.

Plačiau

Archyvas