Telšių rajono savivaldybė - straipsniai : VšĮ „Versli Lietuva“ pasiekti rezultatai Telšiuose per 2015 m.

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

RENGINIAI
Bėgimas „Mes už Žemaitėjė“. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui 2018-02-16 10:00 
Adresas:  Degaičių parkas, Žemaičių akmuo, Degaičių sen., Telšių r.
Vasario 16-osios dienos minėjimas 2018-02-16 10:00 
Adresas:  Telšių r. Upynos pagrindinė mokykla
Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimas 2018-02-16 11:00 
Adresas:  Telšių miestas

 

Telšių rajono savivaldybės MERAS

PETRAS KUIZINAS

VšĮ „Versli Lietuva“ pasiekti rezultatai Telšiuose per 2015 m.

Praeitų metų balandžio mėnesį Telšių rajono savivaldybės administracija sudarė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Versli Lietuva“. Praėjo jau visi metai, kai kiekvieną ketvirtadienį VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Gražina Lukošienė Telšiuose, Turgaus a. 21 (Telšių Europos informacijos centro patalpose), teikia visą reikalingą ir nemokamą informaciją, konsultacijas verslo pradžios, verslo įregistravimo, įmonių steigimo, dokumentų ruošimo ir kitais verslo pradžiai aktualiais klausimais.

Per 2015 m. verslo pradžios ar įmonės steigimo klausimais kreipėsi apie 30 Telšių miesto bei rajono gyventojų. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas jaunimui, ketinantiems  pradėti savo verslą. Dažniausiai konsultuota: verslo pradžios, verslo firmos rūšies pasirinkimo, pagrindinių verslo įmonių mokamų mokesčių klausimais, dėl galimybės steigti įmonę elektroniniu būdu, finansavimo šaltinių bei ES struktūrinių fondų paramos paieškos. Konsultuojant padėta įsisteigti  6 įmonėms, o 8 asmenys pradėjo veiklą vykdyti su individualia veikla.
Aktyviai bendradarbiaujant su Telšių Jaunimo darbo centru ir kitomis organizacijomis buvo organizuojami verslo pradžios mokymai norintiems pradėti verslą. Vienas iš tokių renginių – jaunimo verslumo skatinimas. Šiame bei kituose renginiuose buvo suteikta informacija apie pirmuosius žingsnius norint pradėti savo verslą, juridinės įmonės formos pasirinkimą, pristatomi VšĮ „Versli Lietuva“ elektroniniai įrankiai ir pan. Per 2015 m. šiuose renginiuose dalyvavo 123 dalyviai. Renginyje „ES finansavimas verslo kalba“ buvo pristatytos ES paramos finansavimo  priemonės, numatytos 2014–2020 m laikotarpiui, kuriame dalyvavo 33 dalyviai. Taip pat buvo suorganizuoti mokymai „Kaip suformuoti geriausią komandą?“, kurie buvo skirti smulkaus ir vidutinio verslo įmonių vadovams, personalo skyrių vadovams ar kitiems asmenims, tiesiogiai susiduriantiems su personalo atranka. Dalyviai sužinojo apie paruošiamuosius personalo formavimo darbus, personalo atrankos metodus ir būdus, tinkamus naudoti priklausomai nuo įmonės dydžio, dažniausiai daromas personalo atrankos klaidas bei kaip darbo skelbimo pagalba pritraukti pageidaujamą darbuotoją. Šiuose mokymuose dalyvavo 32 dalyviai.

  

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus
vyr. specialistė Neringa Urbonienė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook