Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

INFORMACIJA KANDIDATAMS Į LAISVAS SENIŪNŲ AR KITAS PAREIGAS

Telšių rajono savivaldybės administracija nuolat skelbia konkursus į laisvas valstybės tarnautojų pareigas. Visuomenei paprastai ir aiškiai pateikiame esmines atrankos procedūras.

Anksčiau konkursus skelbdavo ir atrankos procedūras vykdydavo pati darbuotojo ieškanti įstaiga – Telšių rajono savivaldybės administracija.

Gyventojams primename, kad nuo šių metų sausio 1 d. Lietuvos karjeros valstybės tarnautojų konkursus ir pakaitinių tarnautojų atrankas centralizuotai vykdo jau ne tarnautojo ieškanti įstaiga, o Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.  

Tarnautojo ieškanti įstaiga parengia tik pareigybės aprašymą, kurį išsiunčia Valstybės tarnybos departamentui per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą.

Konkursas skelbiamas Valstybės tarnybos portale. Konkurso komisijoje dalyvauja Valstybės tarnybos departamento atstovai: Telšių rajono savivaldybės salėje įrengta speciali įranga – 2 metrų monitorius, kurio pagalba Valstybės tarnybos departamento atstovai tiesioginiu ryšiu bendrauja su kandidatais į pareigas.

Šie pokyčiai Lietuvoje įgyvendinti siekiant skaidresnės valstybės tarnautojų atrankos.

Nuo šių metų sausio 1-osios taip pat pasikeitė nuostatos atrenkant darbuotoją į padalinio vadovo ar aukštesnes ir įstaigos vadovo pareigas.

Konkurse į eilinio specialisto pareigas komisija išrenka vieną asmenį, kuris ir paskelbiamas konkurso nugalėtoju.

Kitokia tvarka atrenkamas asmuo į padalinio vadovo ar aukštesnes ir įstaigos vadovo pareigas. Pvz.: Telšių rajono savivaldybės administracijoje veikia 11 teritorinių padalinių – seniūnijų. Vykstant konkursui į seniūno pareigas, komisija atrenka du daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 6 balus, surinkusius pretendentus. Sekantis etapas – galutinį laimėtoją iš šių 2 pretendentų pasirenka į pareigas priimantis asmuo, t. y. administracijos direktorius. Šią pareigą administracijos direktoriui numato šalies įstatymai ir teisės aktai, tokia tvarka seniūnų atrankos vyksta visoje Lietuvoje.

Administracijos direktorius seniūną ne tik atrenka, bet ir priima į pareigas bei iš jų atleidžia. Būtent administracijos direktorius yra tiesioginis seniūnų vadovas.

Paskutiniame konkurse į laisvas Luokės seniūno pareigas dalyvavo 7 pretendentai. Kelių nugalėtojų viename konkurse į seniūno pareigas būti negali – išrinktas vienas. Įvertindami asmenų norą ir pastangas dirbti Telšių rajono savivaldybės administracijoje, kviečiame visus, kurie dalyvavo konkursuose, bet nelaimėjo, taip pat ir visus kitus norinčius registruotis į kitus konkursus. Darbo skelbimai į valstybės tarnautojo pareigas skelbiami Valstybės tarnybos departamento svetainėje (nuoroda: http://portalas.vtd.lt/lt/vtdtemplatevtdkonkursai-319-319.html#p:2), taip pat mūsų interneto svetainėje www.telsiai.lt ir mūsų socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.  

Kitų metų pradžioje bus skelbiamas konkursas į Degaičių seniūno pareigas – dabartiniam seniūnui šių metų gruodžio 30 diena bus paskutinė darbo diena – įstatymai numato, kad 65 metų sulaukusiam valstybės tarnautojui darbo santykiai turi būti nutraukti. Netrukus bus paskelbti konkursai į laisvas pakaitines Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistų bei kitas pareigas. Kviečiame sekti darbo skelbimus.

Daugiau apie valstybės tarnautojų atranką rasite Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos apraše.

 

SKAISTĖ SADONYTĖ

Vyriausioji specialistė

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: