Telšių rajono savivaldybė - straipsniai : INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS PAJAMŲ APSKAIČIAVIMO PAKEITIMŲ

RENGINIAI
Leidinių paroda „Spindulys esmi begalinės šviesos...“. Vilhelmui Storostai-Vydūnui –150 2018-03-19 09:00 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Gedrimų filialas, Telšių r.
Velykinių puokščių, margučių ir verbų paroda „Su Šv. Velykomis ateina pavasaris“ 2018-03-19 09:30 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Varnių miesto filialas, Telšių r.
Vaikų piešinių paroda Pasaulinei Žemės dienai „Tėviškės spalvos“ 2018-03-19 10:00 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Nevarėnų filialas, Telšių r.

 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Telšių rajono savivaldybės MERAS

PETRAS KUIZINAS

INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS PAJAMŲ APSKAIČIAVIMO PAKEITIMŲ

Informuojame, kad skiriant socialinę paramą mokiniams pareiškėjų pajamos yra apskaičiuojamos vadovaujantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu. Šio įstatymo pakeitimai įsigaliojo nuo 2018 m. sausio 1 d., jais nustatyta, kad, vertinant pajamas, į šeimų, auginančių vaikus, pajamas nebeįskaitoma išmoka vaikui, taip pat į gaunamas pajamas neįskaitoma nuo 15 iki 35 procentų gaunamo darbo užmokesčio (dirbantiems pareiškėjams) bei nuo 102 iki 122 Eur padidėjo valstybės remiamų pajamų dydis (toliau – VRP), nuo kurio priklauso teisė į socialinę paramą mokiniams.

Primename, kad bendra tvarka socialinė parama mokiniams skiriama, kai vieno šeimos nario pajamos neviršija 1,5 VPR dydžio (šiuo metu 183 Eur). Kitais atvejais (dėl ligos, kai šeimoje yra 3 ir daugiau vaikų, esant neįgalių šeimos narių ir kt.) pajamos turi neviršyti 2 VRP dydžių (šiuo metu 244 Eur). Socialinė parama mokiniams gali būti skiriama ir išimties tvarka, kai pareiškėjas neatitinka tvarkos apraše numatytų kitų atvejų ir jo šeimos pajamos, tenkančios vienam asmeniui, neviršija 2,5 VRP dydžio (šiuo metu 305 Eur).

Įsigaliojus įstatymo pakeitimams nuo 2018 m. sausio 1 d. teisę į socialinę paramą įgijo didesnis pareiškėjų skaičius, todėl tėvai gali pasinaudoti teisės aktais suteikta galimybe ir kreiptis dėl nemokamo mokinių maitinimo iki mokslo metų pabaigos.

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook