Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Gyventojai gali naudotis nemokama ir aktualia informacija žemėlapyje REGIA

Telšių rajono savivaldybėje lankėsi valstybės įmonės Registrų centro atstovai. Jie pristatė interaktyvaus žemėlapio REGIA naujoves ir naudojimosi ypatumus.

„Aš, kaip Administracijos vadovas, stengiuosi, kad gyventojai kuo daugiau žinotų ne tik apie įstaigos atliktus ar suplanuotus darbus, bet ir apie įvairias galimybes naudotis tam tikromis paslaugomis. REGIA žemėlapis – įrankis, apie kurį, bent jau mūsų krašte, vis dar stokojama informacijos“, – teigia Saulius Urbonas.

Šiame straipsnyje gyventojams pateikiama trumpa informacija apie interaktyviame žemėlapyje teikiamas paslaugas.

Registrų centro direktoriaus patarėjas Jurgis Jurkevičius, Telšių filialo vadovas Virginijus Sušinskas ir Administracijos direktorius Saulius Urbonas REGIA žemėlapio pristatyme savivaldybėje.  

Žemėlapis – interneto erdvėje

REGIA yra interaktyvus žemėlapis su daugybe sluoksnių. Juose persipina administraciniai ar informacijos paieškos įrankiai bei gyventojų pranešimų savivaldybėms siuntimo paslauga.

REGIA pagalba atverti Registrų centro tvarkomų Nekilnojamojo turto, Adresų, Juridinių asmenų registrų duomenys, taip sudarant verslui sąlygas kurti ir platinti naujas paslaugas.

Žemėlapiu naudotis labai paprasta – pakanka turėti kompiuterį su interneto ryšiu. Visa informacija pateikiama interneto svetainėje www.regia.lt.

Gyventojams aktuali informacija

Gyventojai platformoje gali nemokamai rasti pačios įvairiausios informacijos, pvz., apie autobusų stoteles su nuorodomis į maršrutus ir autobusų atvykimo laikus, taip pat ligonines, interneto prieigos taškus, bibliotekas, prekybos centrus, vaistines, bankomatus su tiksliais adresais ar darbo laikais ir daug kitos aktualios informacijos vienoje vietoje.

Budrūs piliečiai gali pasitikrinti, ar viešoje vietoje eksponuojamai reklamai yra išduotas leidimas bei kas jį išdavė.

REGIA neretai naudojasi jauni žmonės, gyvenantys aktyvų socialinį gyvenimą. Pavyzdžiui, jeigu norite pakviesti žmogų arbatos puodeliui į kavinę, esančią dideliame pastate, galite pažymėti konkretų to pastato kampą, ties kuriuo kviečiate susitikti, ir, nukopijavę nuorodą su tikslia susitikimo vieta, nusiųsti savo draugui – tuomet neteks klaidžioti ir ieškoti susitikimo vietos.

O štai naujakuriai gali nesunkiai vienoje vietoje dar iki nekilnojamojo turto įsigijimo sužinoti, ar, pvz., iki jų sklypo yra atvestos komunikacijos, ar šalia plyti apleista žemė, kur yra artimiausias vaikų darželis ar mokykla, policijos įstaiga ar ligoninė.

Beje, REGIA jau daugiau negu metus veikia gana nauja funkcija – gyventojų pranešimų priėmimo paslauga. Gyventojai, naudodamiesi REGIA mobiliąja programėle, arba tiesiog REGIA žemėlapyje gali žemėlapyje žymėti pastebėtas gyventojams problemines arba priežiūros reikalaujančias vietas (pvz., duobė gatvėje, nulaužtas kelio ženklas, patrauktas kanalizacijos dangtis ir pan.) ir pranešti apie tai savo savivaldybei, kad ši imtųsi iniciatyvos ir tvarkytų vietovę.

REGIA – pagalba verslui

Atvirų duomenų platformoje REGIA galima rasti ir nemažai informacijos apie dominantį nekilnojamąjį turtą, pvz., žemės sklypus, jų ribas, būstus, jiems taikomus apribojimus, taip pat nekilnojamojo turto naujausias vidutines rinkos ar mokestines vertes, apleistus žemės sklypus, statybos leidimus, teritorijų planavimo dokumentus.

Vadinasi, REGIA yra nepamainoma pagalbininkė verslininkams, rengiantiems ir pristatantiems statybos bei teritorijų vystymo projektus, architektams, kelininkams ir pan.

Nekilnojamojo turto mokestį mokančioms įmonėms visuomet pravers REGIA žemėlapyje publikuojami pagal naujausio masinio nekilnojamojo turto vertinimo rezultatus parengti mokestinių verčių žemėlapiai.

Įmonės neretai REGIA žemėlapį naudoja kaip reklamavimosi įrankį, padedantį potencialų pirkėją ar vartotoją nukreipti į pageidaujamą prekių ar paslaugų suteikimo tašką. Pavyzdžiui, žemėlapyje galima nesunkiai suformuoti nuorodą į restoraną, viešbutį ar kitą verslo objektą ir siųsti ją įvairiems interesantams.

Taip pat, pasirinkus norimą adresą, galima sužinoti, kokie juridiniai asmenys yra juo registruoti arba kokios ir kieno licencijos išduotos.

Teritorijų planavimo dokumentai

Patogu ir matyti regiono transporto ar inžinerinę infrastruktūrą, informaciją apie atliekas, taršą. Taip pat platformoje publikuojami ESO, LITGRID, Švietimo ir mokslo ministerijos, Kultūros paveldo departamento ir kitų institucijų gyventojams ar verslui svarbi informacija. Pavyzdžiui, kelius projektuojančioms įmonėms labai patogu vienoje vietoje rasti patikimą informaciją apie elektros tinklus, dujų trasas ir pan.

Pačios svarbiausios aktualijos – apie teritorijų planavimo dokumentus, vietas, kuriose išduoti statybos leidimai su informacija, kada jie buvo išduoti ir kiek laiko galioja.

Patikima informacija

„REGIA didžiausia vertė – ne tik joje talpinami duomenys ar panaudotos technologijos, o tai, kad šis įrankis suteikia visiškai naujus, neribotus kontekstus priimti sprendimus, palengvina probleminių vietų nustatymą ir sprendimų priėmimą,“ – teigia Registrų centro direktoriaus patarėjas Jurgis Jurkevičius.

„REGIA suteikia galimybę gana lengvai ir nemokamai skleisti informaciją apie didelei gyventojų masei svarbius dokumentus ar sprendimus. Šiame žemėlapyje publikuojama informacija – patikima ir oficiali, paremta valstybės registrų duomenimis bei valdžios institucijų pateikta informacija. Kviečiu Telšių rajono bendruomenę naudotis REGIA paslaugomis,“ – teigia Administracijos direktorius Saulius Urbonas.

 

Telšių rajono savivaldybės administracijos inf.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra