Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
 

Gerbiami Telšių rajono žmonės,

prasidėjo Adventas – susikaupimo ir ramybės laikotarpis, skirtas susitaikyti, išgryninti dvasią, skleisti ramybę ir gerumą. Po gana sudėtingų metų mums visiems trūksta to nuoširdaus pasibuvimo ramybėje ir taikoje, kad į naujus metus žengtume be slogių praeities prisiminimų.

Šiemet įvykę pokyčiai, įplieskę politinį karą, užsitęsė gana ilgai. Bet svarbiausia čia ne trukmė, o beprasmybė – nugalėtojų šiandieninėje situacijoje nėra ir nebus, o tebežvanginti ginklais likus mažiau nei trims mėnesiams iki rinkimų – beprasmiška. Deja, šią, elementarią tiesą supranta ne visi politikai…

Esu matęs daug politinių mūšių ar net karų, ir puikiai perpratęs tuos politinius užkulisius, kurie nėra matomi visuomenei, tačiau kai kurių asmenų elgesys kelia pagrįstų dvejonių dėl logikos ir pagarbos vienas kitam stokos. Pateikiu tik vieną pavyzdį – kai kurie asmenys patys pasiūlo į administracijos direktoriaus pareigas teikti laikinąjį administracijos direktorių darbietį, tačiau Tarybos posėdyje patys to asmens paskirti į pareigas neleidžia… Panašių pavyzdžių yra ir daugiau, tokiu savo elgesiu politikai siunčia žinią, kad nepageidauja rimto ir į visuomenės gerovę orientuoto darbo.

Man, gyventojų tiesiogiai išrinktam merui, skaudu visa tai regėti, nes tokie, tyčiniai žaidimai ir politinės ambicijos neprideda savivaldybės tarybai garbės ir pasitikėjimo gyventojų, investuotojų, kitų įstaigų atstovų akyse. Tad, apsvarstęs visas galimas išeitis, priėmiau sprendimą, kuris, tikiu, yra logiškiausias šioje situacijoje. 

Asmuo, vadovausiantis tokiai įstaigai, kaip savivaldybės administracija, privalo būti išsilavinęs, stiprus profesinėmis ir žmogiškosiomis savybėmis, įgijęs vadovaujančio darbo patirties. Tai – neginčytina. Siekiant objektyvumo ir tolimesnių galimų žaidimų sustabdymo,  naujasis direktorius, drįstu teigti, neturėtų priklausyti jokiai politinei partijai, komitetui ar kokiai kitai politizuotai organizacijai.

Todėl su visa derama pagarba ir atsakomybe pareiškiu, kad kandidato į direktoriaus pareigas nebeteiksiu pagal politinės priklausomybės principą.

Visų pirma, toks sprendimas leis direktoriui visą savo laiką ir pastangas skirti tiesioginiam darbui, o ne politinėms problemoms spręsti. O antra tokio sprendimo priežastis – išvengsime politinių manipuliacijų, kai asmens kandidatūra atmetama vien dėl politinės priklausomybės.

Tai yra tvirtas ir galutinis mano sprendimas, kurio politikams nepavyks pakeisti, kad ir kiek stengtųsi „prakišti“ sau parankų asmenį į direktoriaus pareigas. Esu atlaidus ir kompromiso ieškantis žmogus, tačiau nebesileisiu į jokias visuomenei naudos neatnešančias derybas. Užteks kai kuriems politikams tyčiotis tiek iš kolegų, tiek ir iš viso rajono žmonių!

Fiziškai ir emociškai man būtų daug lengviau paklusti daugumos diktuojamoms sąlygoms ir teikti bet kokį daugumos siūlomą kandidatą į direktoriaus pareigas. Paklusdamas, išvengčiau kritikos ir išgyvenimų, kuriuos patiriu ne tik aš, bet ir mano šeima. Bet ar tam mane išrinko žmonės, kad priimčiau greitą, netinkamą, bet kažkieno interesus tenkinantį sprendimą? Tikrai ne. Viliuosi, kad ir Jūs, gyventojai, pritariate mano siūlymui ir lydėsite mane šiame sudėtingame kelyje.

Jaukaus Advento laukimo, nepamirškime, kad be politinių dalykų, be problemų darbe, egzistuoja ir gražūs dalykai. Ramaus švenčių laukimo.

Visada su Jumis,

Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra