Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

GALUTINĮ SPRENDIMĄ DĖL MOKYKLŲ TINKLO PERTVARKOS PRIIMS TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Lietuvoje bendrajam ugdymui finansuoti kasmet skiriama vis daugiau lėšų – per dešimt metų išlaidos švietimui išaugo daugiau nei 50 proc., tačiau Lietuvos moksleiviai tarptautiniuose tyrimuose liko žemiau Europos Sąjungos ir kitų išsivysčiusių valstybių vidurkio. Ministerija nurodo, jog viena iš pagrindinių priežasčių – per lėtai vykstanti mokyklų tinklo pertvarka, kuri Lietuvoje prasidėjo jau nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Mokyklų tinklo pertvarka vyksta visoje Lietuvoje, ne išimtis – ir Telšių rajonas.

Telšių rajone švietimo tinklo pertvarka vykdoma daugiau nei dešimtmetį: atsižvelgiant į Vyriausybės formuojamą švietimo politiką, moksleivių skaičiaus mažėjimą, taupant lėšas, įstaigose atlikti įvairūs struktūriniai pokyčiai. Permainos švietimo, kaip ir kitose srityse, buvo ir yra gana sudėtingos, šalininkai susiduria su pasipriešinimu, tačiau pokyčiai yra neišvengiami įgyvendinant teisinius reikalavimus ir siekiant racionaliai naudoti lėšas.

Pertvarka vykdoma vadovaujantis planu

Demografinė būklė yra vienas iš rodiklių, padedančių numatyti mokyklų skaičių, jų apkrovą ir švietimo programų poreikį. Dėl mažėjančio gimstamumo ir didėjančios emigracijos (vaikai išvažiuoja su tėvais į užsienį) šalyje daugėja nedidelį ugdytinių skaičių turinčių įstaigų. Ženklus mokinių mažėjimas prasidėjo 2000–2002 metais ir tęsiasi iki šiol.

Siekiant pagerinti švietimo kokybę, mažinti tuščių mokymosi vietų skaičių ir racionaliau naudoti švietimui skirtas lėšas, Lietuvoje numatyta strateginė mokyklų tinklo pertvarka.  

Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo būklę, tikslą, rezultatus ir jų pasiekimo būdus apibrėžia Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrasis planas. Mokyklų tinklo plano pertvarkos uždaviniai: sudaryti sąlygas plėtoti geros kokybės privalomąjį ir visuotinį švietimą savivaldybėje; sureguliuoti mokyklose ir klasėse mokinių skaičių, leidžiantį veiksmingai įgyvendinti ugdymo tikslus; užtikrinti saugias, šiuolaikiškas ugdymosi sąlygas ir racionalų švietimo infrastruktūros panaudojimą.

Galutinį sprendimą priims Tarybos nariai

Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo 2016–2020 metų bendrojo plano pakeitimo sprendimo projektą rengia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė. Jos nariai taip pat įpareigoti atlikti analizes, viešuosius svarstymus, konsultacijas. Sausio mėnesį darbo grupė pristatė švietimo įstaigų bendruomenėms planuojamus pakeitimus, galutinį sprendimą dėl įstaigų pertvarkos priims Telšių rajono savivaldybės taryba.

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė pasiūlė pokyčius vykdyti 14 Telšių rajono švietimo įstaigų. Akcentuotina, kad tai nėra galutiniai sprendimai, tai – tik planuojami optimizavimo pokyčiai. Akcentuotina, kad sprendimas bus priimtas Telšių rajono savivaldybės taryboje. Pažymėtina ir tai, kad švietimo bendruomenėms siūlomi pakeitimai yra išsamiai pristatomi.

Su Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano pakeitimo projektu galima susipažinti Telšių rajono savivaldybės interneto svetainėje www.telsiai.lt arba Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriuje (319 kab., Žemaitės g. 14, Telšiai, telefonas (8-444) 60205).

Suinteresuotos grupės ir asmenys pastebėjimus ir siūlymus dėl Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano pakeitimo gali teikti Švietimo ir sporto skyriui elektroniniu paštu gediminas.gudas@telsiai.lt iki 2020 m. vasario 26 d. įskaitytinai.

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365


Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: