Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Centralizuotam biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriui – 10 metų

Sukanka dešimt metų nuo Telšių rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) Centralizuoto biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus įsteigimo. Minėtas struktūrinis padalinys tvarko visų biudžetinių rajono įstaigų apskaitą ir pagal darbuotojų skaičių yra didžiausias Administracijoje.

Skyriaus kolektyvą sukakties proga pasveikino Administracijos direktorius Saulius Urbonas ir jo pavaduotojai Kęstutis Anglickas ir Rimantas Žebrauskas. 

 Skyriaus įkūrimo istorija

Centralizuotas biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyrius įsteigtas 2007 metų sausio 18 dieną Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr.026 „Dėl Telšių rajono savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo ir didžiausio leistino darbuotojų skaičiaus patvirtinimo“. Skyriuje patvirtinta 13,5 darbuotojų etatų.

Konkursą į naujai įsteigto skyriaus vedėjos pareigas laimėjo Lina Buzelienė, prieš tai vadovavusi vienos biudžetinės įstaigos Apskaitos ir finansų skyriui, turėjusi darbo patirties banke.   

2007 metų gegužės 17 dieną Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T1-061 „Dėl įstaigų, kurių buhalterinę apskaitą pavesta tvarkyti Telšių rajono savivaldybės administracijos Centralizuotos biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriui, sąrašo patvirtinimo“, naujai įsteigtam skyriui pavesta tvarkyti 30 biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą.

Centralizuotos visos rajono biudžetinės įstaigos

Veiklos pradžioje skyriaus darbuotojai tvarkė tik švietimo įstaigų buhalterinę apskaitą. 2010 metais, įsigaliojus naujai biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos vedimo tvarkai, centralizuojamų biudžetinių įstaigų skaičius padidintas.

Vadovaujantis 2009 metų lapkričio 26 d. Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-426 „Dėl apskaitos būdo pakeitimo“, Buhalterinės apskaitos tvarkymo sutartys pasirašytos su dar 27 rajono biudžetinėmis įstaigomis: pradėta tvarkyti jau ne vien tik švietimo įstaigų, bet ir kultūros, socialinės,  priešgaisrinės tarnybos buhalterinė apskaita.

Padidėjus darbų apimčiai, padidintas ir darbuotojų skaičius: šiuo metu Centralizuotame biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriuje dirba 27 specialistai.

Skyriaus funkcijos

Centralizuotas biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyrius atlieka priskirtų įstaigų  finansų kontrolę, kurios metu nustato, ar ūkinės operacijos yra teisėtos, ar dokumentai, susiję su ūkinės operacijos atlikimu, tinkamai parengti, ar jai atlikti pakaks patvirtintų asignavimų.

Skyrius užtikrina, kad priskirtų biudžetinių įstaigų lėšos būtų naudojamos racionaliai ir taupiai, du kartus per mėnesį priskaičiuoja darbo užmokesčiui skirtas lėšas ir moka atlyginimus, apskaito priskirtų biudžetinių įstaigų savivaldybės ir tikslines dotacijų lėšas pagal patvirtintas programas ir funkcijas.

Pagal Lietuvos Respublikos Finansų ministro įsakymo patvirtintus Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus, Centralizuotas biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyrius ruošia ir teikia buhalterinės apskaitos atskaitomybes.

Buhalterinė apskaita – kompiuterizuota

Per dešimtmetį įdiegtos sistemos patobulino Centralizuoto biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus veiklą – buhalterinė apskaita visiškai kompiuterizuota ir dirba pagal naujai įdiegtą biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitos sistemą „Biudžetas VS“.

Ši sistema leidžia tvarkyti buhalterinę apskaitą naudojant bendrus klasifikatorius visoms įstaigoms, o visas operacijas registruoti naudojant kelis detalizavimo požymius (lėšas, programas, valstybės funkciją, ekonomines klasifikacijos išlaidų, pajamų straipsnį), formuoti ataskaitas, ruošti biudžeto išlaidų sąmatas.

Kvalifikuotas skyriaus kolektyvas

Rajono biudžetinių įstaigų buhalteriją centralizuotai tvarko kompetentingas finansinį ar buhalterinį išsilavinimą turinčių specialistų kolektyvas.

Nuo Centralizuoto biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus įkūrimo iki šiol skyriui vadovauja Lina Buzelienė. Dešimt metų skyriuje dirba ir specialistės Ona Liaudanskienė, Ona Rekašienė, Alina Kulevičienė, Greta Petrulevičienė, Milda Vyšniauskienė ir Zita Gintautienė.

Centralizuotą biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą taip pat tvarko Virginija Zaveckienė, Inga Žylienė, Ingrida Teniukienė, Daiva Žakevičienė, Jolanta Gudienė, Rasa Vitkienė, Marytė Danilavičiūtė, Rūta Antanaitienė, Erika Girdvainė, Kristina Kačinskienė, Regina Simanauskienė, Vanda Vaičiulienė, Daiva Purauskienė, Inga Budginienė, Sidonija Petrauskienė, Ingrida Gricienė, Jolanta Vaičaitienė, Raimonda Bubelytė, Dovilė Lenkauskienė, Laura Kiršinienė ir Simona Raibužienė.

Direktoriaus komentaras

Administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono teigimu, Centralizuotas biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyrius sėkmingai įgyvendina jam paskirtas funkcijas. Vienas iš pavyzdžių – 2015 metų perėjimo laikotarpis, perskaičiuojant turto, įsiskolinimų likučius iš litų į eurus. Atsakinga užduotis laukia ir šiemet, įgyvendinant naują LR valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą.

„Centralizuota įstaigų apskaitos sistema pasiteisino ne tik Lietuvos, bet ir daugelio valstybių  savivaldybėse. Telšių rajono savivaldybė, sekdama gerąja patirtimi ir siekdama efektyvumo, optimizavimo ir modernizavimo, centralizuotą įstaigų apskaitos sistemą įdiegė dar prieš dešimt metų. Tuo tarpu dalis Lietuvos savivaldybių net ir 2017-aisiais tokios sistemos neturi arba įsidiegė gana neseniai“, – teigia Administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Administracijos struktūra

Administracija yra Telšių rajono savivaldybės įstaiga, kurią sudaro struktūriniai padaliniai, į struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai ir struktūriniai teritoriniai padaliniai – seniūnijos.

Administracijos struktūrą sudaro 16 struktūrinių padalinių – skyrių: Centralizuotas biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos, Architektūros, Teisės ir administravimo, Buhalterinės apskaitos, Centralizuotas vidaus audito, Civilinės metrikacijos, Strateginio planavimo ir investicijų, Finansų, Kaimo plėtros, Socialinės paramos ir rūpybos, Statybos ir urbanistikos, Švietimo ir sporto, Kultūros ir turizmo, Ekonomikos ir turto valdymo bei Vaiko teisių apsaugos skyriai.

Ė Administracijos struktūrą įeina ir 11 struktūrinių teritorinių padalinių – seniūnijų: Degaičių, Gadūnavo, Luokės, Nevarėnų, Ryškėnų, Tryškių, Upynos, Varnių, Viešvėnų, Žarėnų ir Telšių miesto.

 

Telšių rajono savivaldybės administracijos informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra