Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Bendruomenių veiklai bus paskirstyta per 35 tūkstančius eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybėms paskirstė lėšas Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonei „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Telšių rajono savivaldybė bendruomeninės veiklos stiprinimui Telšių rajone gauna 35 tūkst. 616 eurų.

2017 m. birželio 29 d. sprendimu Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Telšių rajono savivaldybėje aprašą. Jame numatyta skirtų lėšų paskirstymo ir panaudojimo tvarka.

Lėšas skirstys seniūnijoms

 „35 tūkst. 616 eurų mano įsakymu bus paskirstyti seniūnijoms, atsižvelgiant į seniūnijose gyvenančių asmenų skaičių. Apie sprendimą dėl konkrečioje teritorijoje, kurios gyventojų bendruomeninei veiklai stiprinti skiriamas finansavimas, savivaldybės administracija raštu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo skirti lėšas priėmimo dienos informuos seniūnijas“, – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Pagal aprašą turi būti priimamas sprendimas dėl seniūnijos teritorijoje prioritetinių vykdytinų ir finansuotinų veiklų. Šį sprendimą priima išplėstinė seniūnaičių sueiga iš kiekvienos Telšių rajono seniūnijos seniūnaičio.

Ši sueiga taip pat vertins paraiškas, priims sprendimą, kuri ar kurios bendruomeninė organizacija, religinė bendruomenė ir bendrija, nevyriausybinė organizacija vykdys projektą.

Tinkamos finansuoti veiklos

Tinkamomis finansuoti laikomos išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimu patvirtintos veiklos, tenkinančios viešuosius gyvenamųjų vietovių bendruomenių poreikius: socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir (ar) grupėms; vaikų ir jaunimo užimtumas; kultūrinė ir švietėjiška, sporto ir sveikatinimo veiklos; bendruomeninė veikla ir kita vietos bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinanti veikla; bendruomenės akcijos ir iniciatyvos, skirtos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti.

„Kviečiu seniūnijų bendruomenes jau dabar pasvarstyti, kokius darbus būtų galima suplanuoti iš finansavimo, kuris bus skirtas. Telšių rajono savivaldybei skiriamą sumą paskirsčius seniūnijoms, nebus ženkli parama, tačiau viliamės, jog bent iš dalies patenkins vieną ar kitą poreikį“, – sako Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.  

 

Priemonei įgyvendinti 2017 metais iš valstybės biudžeto skirta 2,6 mln. eurų, kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie asmenų, mokančių gyventojų pajamų mokestį, skaičių savivaldybėse.

 

Telšių rajono savivaldybės administracijos informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra