Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

Artėjant Mokslo ir žinių dienai – apie socialinę paramą mokiniams

Ketvirtadienį prasideda nauji mokslo metai. Telšių rajono švietimo įstaigų duris pravers 5 070 moksleiviai. Jų artimiesiems Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas primena apie galimybę gauti socialinę paramą – nemokamą maitinimą ir paramą mokymosi reikmėms įsigyti.

 „Primenu, kad nuo liepos 1 d. valstybės remiamos šeimos gali teikti prašymus Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriui arba seniūnijoms dėl mokinių nemokamo maitinimo mokykloje ir paramos mokinio reikmenims įsigyti,“ – informuoja Saulius Urbonas.

Kreiptis dėl paramos gali tėvai, kurių vaikai mokosi pagal bendrojo lavinimo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) ar priešmokyklinio ugdymo programas. Kreipiantis reikia užpildyti prašymą socialinei paramai mokiniams gauti ir pateikti šiuos dokumentus: šeimos narių pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesį) ir, atsižvelgiant į aplinkybes, kitas pažymas, reikalingas socialinei paramai mokiniams gauti.

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas informuoja, kaip apskaičiuojamos šeimos vidutinės mėnesio pajamos: „Apskaičiuojama pagal 3 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesio gautas pajamas, nustatytas Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, arba pagal kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesio gautas pajamas, jei bent vieno šeimos nario pajamų šaltinis ar šeimos sudėtis, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė“.

Atkreiptinas dėmesys, kad socialinė parama mokiniams skiriama toms šeimoms, kurių šeimos pajamos neviršija 153 eurų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų.

Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos.

Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus metus (pavyzdžiui, pasikeitus finansinei šeimos situacijai). O parama mokinio reikmenims įsigyti, kaip pažymi Saulius Urbonas, skiriama iki prasidedant mokslo metams arba mokslo metų pradžioje (prašome kreiptis iki spalio 5 d.).  

Laiku nepateikus prašymo, mokiniams nemokamas maitinimas nebus skiriamas nuo pirmų mokslo metų dienų. Šie mokiniai nemokamo maitinimo gali sulaukti vėliau, nes turi būti įvertintos šeimos pajamos.

„Pasiruošimas naujiems mokslo metams reikalauja ne tik emocinių, bet ir finansinių išteklių. Nuo šių metų lėšų dydis mokinio reikmenims įsigyti padidintas: anksčiau buvo skiriama 45,60 Eur, o nuo 2016 m. – 57,00 eurai vienam mokiniui. Nors paramos suma nėra ženkli, tačiau raginu Telšių rajono gyventojus nepraleisti šios galimybės ir apie ją priminti savo aplinkos žmonėms,“- į skaitytojus kreipiasi ir stiprybės naujaisiais mokslo metais linki Saulius Urbonas.

 

Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrius: Karaliaus Mindaugo g. 36, Telšiai, tel. nr. (8-444) 60333

 

Telšių rajono savivaldybės administracijos inf. 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra