Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     

 

Klausimai-atsakymai
Socialinė parama

Klausimai Socialinės paramos ir rūpybos skyriui

sveiki norejiau paklausti iki kada reikia susitvakyti dokumentus norint socialiniai pasalpai gauti Spausdinti
2012-02-12
Prašymas -paraiška ir kiti būtini dokumentai turi būti pateikti Socialinės paramos ir rūpybos skyriui iki einamojo mėnesio 25 dienos, Seniūnijose - iki einamojo mėnesio 23 dienos. Dokumentai, pateikti po einamojo mėnesio 25  (23) dienos, įtraukiami į dar kito mėnesio sąrašus ir piniginė socialinė parama teikiama už praėjusius priklausančius mėnesius.
laba diena noreciau suzinoti kiek nuimta pasalpa,vienisai mamai auginanciai vaika neturinti 2 metuku? Spausdinti
2012-02-11
Nuo 2012 m. sausio 1 d. pasikeitė Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatos. Svarbiausias šio Įstatymo pasikeitimas yra tas, kad, skiriant išmoką vaikui iki 2 metų amžiaus, yra vertinamos bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamos – jos neturi viršyti 525 Lt (1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio) vienam asmeniui per mėnesį. Iki 2012 m. sausio 1 d. išmoka vaikui iki 2 metų 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (toliau – BSI) buvo skiriama tik toms šeimoms, kurios negavo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gavo, bet ji buvo mažesnė nei 525,00 Lt.   Nuo 2012 m sausio 1 d. bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui išmoka vaikui mokama, jei bendrai gyvenančių asmenų ar vieno asmens pajamos per mėnesį vienam asmeniui neviršija 525 Lt ir vaikas yra:
-  iki 2 metų amžiaus, išmokos dydis 97,50 Lt (0,75 BSI);
-  nuo 2 metų iki 7 metų, išmokos dydis 52 Lt (0,4 BSI);
-  nuo 7 metų iki 18 metų, išmokos dydis 52 Lt (0,4 BSI). Šio amžiaus vaikams išmoka mokama, jeigu bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja tris ir daugiau vaikų. Vaikai iki 24 metų, besimokantys pagal dienines studijų formas, įskaičiuojami į auginamų vaikų skaičių.
Laba diena,noriu suzinoti kaip yra su darbais kuriuos reikia atidirbti uz pasalpas,sausio pradzioje istojau i darbo birza ir kai susitvarkiau pasalpas mane nukreipe atidirbti,o mano drauge i darbo birza istojo sausio gale ir jai puse metu nereikia atidirbti,kodel tokia nelygybe?As auginu vaika 4metu ir turiu atidirbinet,o drauge neturi nei seimos nei vaiku ir jai nieko sai gali laisvai gyvent imt pasalpa ir net atidirbinet nereikia 6 men.Labai siutina tokia nelygybe.Aciu uz atsakyma. Spausdinti
2012-02-07

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 23 str. 2 dalies 1 punktu, Savivaldybės administracija turi teisę darbingus nedirbančius ar nesimokančius asmenis, gaunančius socialinę paramą (socialines pašalpas ir (ar) kompensacijas) ilgiau kaip 6 mėnesius, pasitelkti visuomenei naudingai veiklai atlikti. Jeigu asmuo atsisako dalyvauti visuomenei naudingoje veikloje, vadovaudamasi šio straipsnio 1 dalies 3 punktu, Savivaldybės administracija privalo neteikti socialinės paramos ar nutraukti jos teikimą, iki pareigos bus įvykdytos.
6 mėnesių laikotarpis skaičiuojamas ne nuo užsiregistravimo iš naujo Darbo biržoje, į šį laikotarpį įskaičiuojami 2011 metais socialinės pašalpos mokėjimo laikotarpiai. Jei Jūs Darbo biržoje nepersiregistravote, Jums neturėjo būti siūloma dalyvauti visuomenei naudingoje veikloje.

sveiki, mane domina kurui pinigai kokius reikalavimus reikia atitikti, kad gauti pinigus malkoms, esam triju asm seima vyras dirba, as auginu vaika namuose, turime kaime namo dali (3kambariai) nuejus i socialini pasake kad nepriklauso ir nepaaiskino kodel Spausdinti
2012-01-31

Per mažai informacijos, kad galėtume išsamiai atsakyti į Jūsų klausimą: neaišku, kokio amžiaus vaikas, kokiu krūviu Jūsų vyras dirba, kokia turimo turto vertė, ar bute yra įrengta atskira šildymo sistema, ar už komunalines paslaugas namo gyventojai atsiskaito pagal atskiras atsiskaitomąsias sąskaitas? Atsakymus į Jus dominančius klausimus galite rasti Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme. Jeigu Jūs manote, kad Jūsų šeimai priklauso šildymo išlaidų kompensacija, pateikite nustatytos formos prašymą-paraišką kompensacijai už šildymą gauti ir, jei kompensacija nepriklausys, gausite atsakymąsu nurodyta neskyrimo priežastimi.

kokiu dokumentu reikia norint gauti uz vaikus po 52 lt Spausdinti
2012-01-27

Nuo 2012 m sausio 1 d. bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui išmoka vaikui mokama, jei bendrai gyvenančių asmenų pajamos per mėnesį vienam asmeniui neviršija 525 Lt ir vaikas yra:

-  iki 2 metų amžiaus, išmokos dydis 97,50 Lt (0,75 BSI);

-  nuo 2 metų iki 7 metų, išmokos dydis 52 Lt (0,4 BSI);

-  nuo 7 metų iki 18 metų, išmokos dydis 52 Lt (0,4 BSI). Šio amžiaus vaikams išmoka mokama, jeigu bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja tris ir daugiau vaikų. Vaikai iki 24 metų, besimokantys pagal dienines studijų formas, įskaičiuojami į auginamų vaikų skaičių.
Pateikiami dokumentai: prašymas, asmens tapatybės dokumentas, vaiko gimimo liudijimas, dokumentai apie globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju (rūpintoju) (kreipiantis dėl išmokos globojamam vaikui), mokyklos pažyma, jeigu vyresnis kaip 18 metų asmuo mokosi, asmeninė banko sąskaita. 

laba diena , as kiekvienais metais tvarkausi socialine pasalpa jau dabar reikia man vel tvarkytis o per praejusius metus as pakeiciau kelias darbovetes ir siuo metu stoviu darbo birzoje. noreciau paklausti ar tinka jei as pristatyciau savo deklaruojamas pajamas is valstybines mokesciu inspekcijos, o ne is darbdaviu. Spausdinti
2012-01-24

Kreipiantis dėl socialinės pašalpos turi būti pateikiamos pažymos iš darbdavių apie gautas pajamas. Tačiau iš pateikto paklausimo neaišku, nuo kada asmuo nedirba, kokiu pagrindu atleistas iš darbo, nuo kada įregistruotas Darbo biržoje. Todėl patariame kreiptis į Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrių, kur Jums bus suteikta išsami informacija.

sveiki, esu studentė, mano semestro vidurkiai viršyja 8,5. sužinojau, kad savivaldybė teikia paramą gerai besimokantiems studentams. ar Telšių savivaldybė teikia tokią paramą? Spausdinti
2012-01-18
Laba diena,
Mokinių ir studentų rėmimo programa baigiama įgyvendinti, todėl nauji kandidatai stipendijai gauti nebeatrenkami.
Laba diena.Noreciau suzinoti,kodel vis dar negaunu soc.pasalpos? Spausdinti
2012-01-16
Laba diena. Rekomenduojame kreiptis į Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrių, kur Jums bus suteikta informacija.
laba diena noreciau paklausti del soc.pasalpos dave prasymus uzpildyti ir ateiti kita karta man iskilo klausimas ten praso nurodyti piniginiu lesu turimu banuose ir kredito istaigose ir ne bankuose ir ne kitose kredito istaigose keigu ju suma nevirsija 2000lt kaip tai suprasti?dekoju Spausdinti
2012-01-09

Nustatant asmenų teisę į socialinę paramą, vertinamos ne tik gaunamos pajamos, bet ir turimas turtas (statiniai, žemė, transporto priemonės, gyvūnai, vertybiniai popieriai, brangenybės, piniginės lėšos ir kita). Vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 8 punktu, į turtą įskaitomos piniginės lėšos, turimos bankuose ir ne bankuose, jeigu jų bendra suma viršija 2000 litų. Todėl pildant prašymo-paraiškos piniginei socialinei paramai gauti 2 priedo 6 lentelę „Finansinis turtas“, reikia nurodyti išvardintų turto rūšių (jei turite) turto vertę.

laba diena, ar socialines pasalpos nepasiturintiems zmonems si menesi veluoja? Spausdinti
2012-01-09
     Laba diena.Taip, šį mėnesį socialinės pašalpos vėluoja, nes nėra gauta lėšų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Tokia situacija būna kiekvienų metų pradžioje, tačiau šiuo metu dar sudėtingesnė situacija yra dėl to, kad yra priimti nauji teisės aktų pakeitimai ir dėl to lėšos bus gautos tik šią savaitę. Tikimės iki savaitės pabaigos lėšas pervesti išmokų gavėjams.
<< 1 ... 4 5 6 7 8 9 >> 
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas: