Telšių rajono savivaldybė - Telšių miestas

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

 

Telšių rajono savivaldybės MERAS

PETRAS KUIZINAS

Telšių miestas Spausdinimo versija

 

RELIGIJA
ŽEMĖLAPIS
GARBĖS PILIEČIAI
ŽEMAIČIŲ ŠLOVĖS ŽVAIGŽDĖ
HIMNAS TELŠIAMS
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TURIZMO PLĖTROS STRATEGIJA

 

 TELŠIAI – ŽEMAITIJOS SOSTINĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telšiai - miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Žemaičių aukštumoje, prie Masčio ežero ir Durbinio upelio, 69 km į vakarus nuo Šiaulių. Telšių apskrities ir Telšių rajono savivaldybės centras, Telšių miesto seniūnija. Miesto centrinė dalis yra urbanistikos paminklas.

Telšių miestas driekiasi tarp dviejų pagrindinių kalvų: Vilniaus ir Insulos. Miestio centre tyvuliuoja nuostabus Masčio ežeras.

Telšiai greičiausiai kūrėsi prie pat Telšės upelio, davusio gyvenvietei vardą. Upelio vardo kilmė visiškai nėra aiški. Atkreiptinas dėmesys, kad gyvenvietei pavadinimą davė upelis, o ne ežeras, tai irgi, nors ir ne itin tvirtas argumentas teigti, kad Telšių ištakos buvusios prie Telšės upelio.

Ežero Mastis vardo kilmė siejama su daiktavardžiu mastas, reiškiančiu vieną tinklo užvilkimą, tysį, valksmą. Taip ežerą galėjo pavadinti prie jo gyvenę žvejai.

Gyvenvietė prie Telšės upelio plėtėsi, susiformavo pailga Turgaus aikštė. Abi gyvenvietes jungė Alsėdžių-Luokės kelias. Tikriausiai šis svarbus kelias turėjo nemažos reikšmės Telšių raidai, kaip ir kitas kelias, dabartine Ežero gatve vedęs į Žarėnus. Abu keliai davė pradžią pirmosioms Telšių gatvėms: Plungės, Luokės, Ežero.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telšių senamiestis – vienas iš 7 saugomų senamiesčių Lietuvoje. Jo viduryje įsikūrusi Turgaus aikštė nuo seno buvo ir tebėra mieto gyventojų ir jo svečių traukos vieta. Čia prasideda pagrindinė pažintis su miesto istorija.

Dėl savo unikalumo Telšių miesto senamiestis yra vienas iš septynių saugomų Lietuvos senamiesčių. Kviečiame atvykti!

Plačiau >>

Europos komisijos ir Valstybinio turizmo departamento organizuotame konkurse „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013“ Telšiai pripažinti nugalėtoju ir simboliškai vvadinami naujuoju Lietuvos turizmo perlu. Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą:

Beveik 30 000 gyventojų turinčiame Telšių mieste veikia trijų aukštųjų mokyklų padaliniai, Telšių vyskupijos centras, Žemaičių kultūros draugija, teatras, du muziejai, miestas gali pasigirti nuostabia senamiesčio architektūra ir į ją įsimaišiusiais šiuolaikiniais architektūriniais sprendimais.